.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja ustawy o VAT oraz prawa o miarach zmieni zasady rozliczania podatku proporcją

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, projekt z ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach, który aktualnie zajmują się posłowie, przewiduje, że w sytuacji gdy...
zobacz więcej »


W jakim zakresie firma powinna ułatwiać pracę niepełnosprawnym

Każda firma powinna tak zorganizować pracę podwładnych, aby jak najsprawniej mogły wykonywać ją niepełnosprawni pracownicy, stażyści, praktykanci czy uczestnicy szkoleń. Tak wynika z ustawy z 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania (Dz.U. nr 254, poz. 1700). Jej przepisy obowiązują od 1 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Obowiązki i uprawnienia pracodawców osób niepełnosprawnych w 2011 roku w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenie w Poznaniu (28 lutego 2011 r.) i Łodzi (14 marca)
zobacz więcej »


Unia chce limitu zaległych urlopów

Związkowcy nie godzą się na odbieranie wypoczynku pracownikom, wątpliwości mają także pracodawcy. Jak donosi Rzeczpospolita, zdaniem unijnych urzędników pracujących nad projektem nowelizacji dyrektywy o czasie pracy najlepszym rozwiązaniem byłby limit urlopu, z jakim chorujący pracownik może wchodzić w nowy rok.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć dotacje na środek trwały

Jeśli firma uzyska zwrot wydatków za zakup nieruchomości, maszyny lub środka transportu, to musi pamiętać, że część odpisów amortyzacyjnych nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów – wyjaśnia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Projekt Prezydenta poprawi sytuację kobiet łączących emeryturę z pracą

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, do końca września osoby, które łączą pobieranie emerytury z pracą zawodową, muszą podjąć decyzję, czy decydują się na kontynuowanie zatrudnienia. To efekt znowelizowania ustawy emerytalnej, która odebrała emerytom możliwość dalszej pracy bez konieczności zwalniania się u dotychczasowego pracodawcy.
zobacz więcej »


Nowy złodziejski sposób na bankomaty

Dotąd trzeba było uważać, czy na bankomacie nie widać nakładki, która może odczytać pasek magnetyczny z twojej karty. Teraz trzeba urządzeniu przyglądać się jeszcze baczniej. Niemiecka policja ostrzega przed nowym sposobem na wyłudzanie pieniędzy, nazwanym „Cash-Trapping”.
zobacz więcej »


Dla kogo zasiłek macierzyński

Osoba opiekująca się nowo narodzonym dzieckiem nie pozostaje bez środków do życia. Przysługuje jej bowiem zasiłek macierzyński – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


NIP na zwolnieniu lekarskim

Jak informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, trwają prace rządu nad zniesieniem NIP dla osób fizycznych. Zgodnie z obowiązującymi zasadami stanowienia prawa, wraz z wejściem w życie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz o zmianie niektórych innych ustaw ulegną zmianie akty niższej rangi.
zobacz więcej »
 
dodano: 2011-02-16 13:37Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.