.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Składanie oświadczenia o nieotrzymaniu pomocy publicznej wraz z wnioskiem o dofinansowanie do wynagrodzeń za miesiąc styczeń 2011 r.

Wyjaśnienia PFRON z 17 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w: Warszawie (24 lutego 2011 r.), Poznaniu (2 marca), Bydgoszczy (3 marca), Rzeszowie (7 marca), Krakowie (8 marca), Sosnowcu (14 marca), Wrocławiu (15 marca), Olsztynie (21 marca), Gdańsku (22 marca), Łodzi (28 marca)
zobacz więcej »


Nowy wzór zaświadczenia o pomocy de minimis

Został określony w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 stycznia 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zaświadczeń o pomocy de minimis i pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 34 z 16 lutego 2011 r. na pozycji 174.
zobacz więcej »


Ustawa o VAT – tekst ujednolicony

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” ujednoliciła tekst Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
zobacz więcej »


Jaka stawka VAT przy sprzedaży gruntu

Z wyroku NSA w Warszawie z 17 stycznia 2011 r. (I FPS 8/10), który omawia Rzeczpospolita wynika, że jeśli grunt rolny nie ma planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, to dla klasyfikacji terenu niezabudowanego wiążące są zapisy ewidencji gruntów i budynków. Na sposób opodatkowania jego sprzedaży nie wpływa natomiast studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
zobacz więcej »


Kolejne wyjaśnienie MPiPS dotyczące efektu zachęty

Stanowisko, na które jest przyjmowany nowy pracownik niepełnosprawny trzeba rozumieć jako zakres obowiązków, a nie wakat. Tak zdaniem Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych należy interpretować pojęcie „stanowisko pracy” w kontekście art. 26 b ust. 4 ustawy o rehabilitacji (...) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy pracownik może odmówić przejścia na telepracę

Pracodawca nie może jednostronnie powierzyć pracownikowi wykonywania pracy w formie telepracy. Ten ma prawo nie zgodzić się na taką zmianę. Brak zgody nie naraża pracownika na negatywne konsekwencje, w szczególności na wypowiedzenie – wyjaśnia ekspert współpracujący z Rzeczpospolitą.
zobacz więcej »


Czy spóźniona grudniowa faktura oznacza korektę kosztów w 2010 r.

Zamknęłam już księgę przychodów i rozchodów, wypełniłam zeznanie roczne, a teraz dostałam dwie faktury kosztowe wystawione w grudniu. Co z nimi zrobić, czy muszę poprawiać całe rozliczenie, czy też mogę je zaksięgować w tym roku?  – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy wynagrodzenie zleceniobiorcy jest chronione tak jak zatrudnionego na umowę o pracę

Jak czytamy w Rzeczpospolitej jeśli zakład nie angażuje jednocześnie zleceniobiorcy na podstawie innej umowy, np. o pracę, komornik może starać się zająć inną wierzytelności: wynagrodzenia z tytułu umowy cywilnej.
zobacz więcej »


Nadal wielu pracodawców podczas obliczania wynagrodzenia chorobowego nie uwzględnia dodatków do pensji

Pracodawcy łamią prawo i oszczędzają, źle licząc wynagrodzenia chorobowe. Nie uwzględniają wszystkich składników, od których płacili składki – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-17 12:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.