.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jest sposób na uzyskanie dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych emerytów w stopniu lekkim i umiarkowanym jeszcze za marzec 2011 r.

Niepełnosprawni emeryci masowo tracą pracę, a wielu pracowników nie chce się przyznać, że ma świadczenie z ZUS. Wcześniejsza wypłata wynagrodzeń przedłuży wypłatę dofinansowań o jeden miesiąc – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia we Wrocławiu (4 marca) i Bydgoszczy (28 marca 2011 r.)
zobacz więcej »


BON w sprawie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej, definicji osoby niewidomej oraz symbolu oznaczającego choroby psychiczne
zobacz więcej »


Skierowanie na szkolenie powoduje zwolnienie z PIT

Z indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych wydanej 25 stycznia przez IS w Warszawie wynika, że jeśli inicjatywa podnoszenia kwalifikacji zawodowych wychodzi od pracodawcy, wartość kursów to przychód zwolniony z podatku – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Do końca lutego ZUS roześle emerytom i rencistom informacje PIT-40A, PIT-11A, PIT-11 i PIT-8C

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zobowiązany jest sporządzić, a następnie przesłać informację o uzyskanych w 2010 r. dochodach wszystkim osobom, które choć przez jeden miesiąc minionego roku otrzymywały z Zakładu świadczenie. Z ponad 9 mln osób, którym do 28 lutego ZUS przekaże formularze PIT, ponad 8 mln to osoby pobierające emeryturę lub rentę.
zobacz więcej »


Biegły rewident nie ocenia kondycji spółki

Pozytywna opinia biegłego rewidenta o sprawozdaniu finansowym oznacza, że zostało sporządzone zgodnie z przepisami, a nie że spółka jest w dobrej kondycji finansowej. Opinia biegłego stwierdza głównie, czy sprawozdanie zostało sporządzone zgodnie z prawem. Oceniana jest rzetelność sprawozdania – nie rzetelność handlowa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Jak opodatkować zwróconą gotówkę, gdy umowa była podpisana 31 grudnia

Podpisałem 31 grudnia 2010 r. akt notarialny o wystąpieniu ze spółki jawnej. Wychodząc ze spółki, otrzymałem gotówkę. Według jakich zasad powinienem rozliczyć się z niej z podatku dochodowego od osób fizycznych: tych, które obowiązywały do końca 2010 r., czy nowych, obowiązujących od 1 stycznia 2011 r.? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wywiad środowiskowy a pomoc społeczna

Warunkiem udzielenia pomocy społecznej jest przeprowadzenie wywiadu środowiskowego. Jednak zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, brak tej czynności, np. na skutek złego współdziałania wnioskodawcy z pracownikiem socjalnym, nie powinien przesądzać o odmowie przyznania świadczenia.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-22 12:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.