.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozliczanie obowiązkowych wpłat na PFRON

Info Baza (2011-02-23), autor: Info Baza

Rozliczanie obowiązkowych wpłat na PFRON

Minister Pracy i Polityki Społecznej podpisała nowe rozporządzenie zawierające nowe wzory deklaracji: DEK-I-a, DEK-I-b, DEK-I-0, DEK-II-a, DEK-II-b, DEK-W, DEK-Z, DEK-R
zobacz więcej »


Zwrot dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników niepełnosprawnych oraz zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej w 2011 roku

Ministerstwo Prawy i Polityki Społecznej opublikowało dwa nowe projekty rozporządzeń oraz proponowane wzory wniosków Wn-KZ i Wn-W.
zobacz więcej »


Ważne orzeczenie WSA we Wrocławiu w sprawie imprez integracyjnych

Pracownik nie płaci podatku, jeśli nie można ustalić, w jakim zakresie korzystał z atrakcji imprezy integracyjnej. Uznał tak Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu (sygn. I SA/Wr 1284/10), który rozpatrywał skargę jednej ze spółek na niekorzystną dla niej interpretację podatkową. Wyrok omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2011 r.

Szkolenia w: Warszawie (28 lutego 2011 r.), Poznaniu (2 marca), Bydgoszczy (3 marca), Rzeszowie (7 marca), Krakowie (8 marca), Sosnowcu (14 marca), Wrocławiu (15 marca), Olsztynie (21 marca), Gdańsku (22 marca), Łodzi (28 marca)
zobacz więcej »Czy można wystawić fakturę przed dostawą i czy nie będzie to faktura pusta?

Nie ma przepisu, który zabrania wystawienia dokumentu sprzedaży przed wykonaniem usługi albo sprzedażą. Jeżeli jednak przyjąć, że rolą faktury jest udokumentowanie rzeczywistego przebiegu zdarzeń gospodarczych, można wnioskować, że po wykonaniu czynności (np. wydaniu towaru) powinno nastąpić ponowne udokumentowanie transakcji fakturą. W związku z tym istnieje ryzyko, że pierwsza wystawiona faktura zostanie uznana za tzw. pustą fakturę, która rodzi obowiązek podatkowy samoistnie (w momencie jej wystawienia)  – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Gorzka zmiana VAT dla ciastkarzy

Producenci ciastek biją na alarm: sprzedaż spadła o połowę, niektóre firmy przerywają produkcję. To skutek zmian w ustawie o VAT. Podatek miał wzrosnąć o 1 pkt proc., a faktycznie skoczył z 7 do 23 proc.
zobacz więcej »


Unieważnione druki zaświadczeń lekarskich

Komunikat ZUS z 22 lutego 2011 r. w sprawie kradzieży, zagubienia i zaginięcia druków zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.
zobacz więcej »


Kiedy osoba niepełnosprawna będzie dyskryminowana

Osoba niepełnosprawna nie może być dyskryminowana przez pracodawcę ze względu na swój stan zdrowia. Tak wynika z ustawy z 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Weszła ona w życie 1 stycznia 2011 r. – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Maleją koszy obsługi konta OFE

Koszt obsługi jednego rachunku w Otwartym Funduszu Emerytalnym wyniósł średnio w 2010 r. 9,2 zł i był o ponad złotówkę niższy niż przed rokiem – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-23 09:40Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.