.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Odpisy na ZFŚS w 2011 r.

Info Baza (2011-02-25), autor: Info Baza

Odpisy na ZFŚS w 2011 r.

Przeciętne wynagrodzenie miesięczne w gospodarce narodowej, pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe oraz chorobowe, w 2010 r. wyniosło 2.822,66 zł, a w drugim półroczu 2010 r. – 2.917,14 zł (obwieszczenie Prezesa GUS z dnia 18 lutego 2011 r.).
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia we Wrocławiu (4 marca) i Bydgoszczy (28 marca 2011 r.)
zobacz więcej »


Trzy nowe rozporządzenia wykonawcze do ustawy o rehabilitacji (...)

22 lutego 2011 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej, Jolanta Fedak podpisała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych (z załącznikami Wn-U-A i Wn-U-G), rozporządzenie w sprawie określenia wzorów informacji przedstawianych przez prowadzącego zakład pracy chronionej lub zakład aktywności zawodowej oraz sposobu ich przedstawiania (z załącznikami INF-W i INF-WZ) oraz rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (z załącznikami INF-D-P i Wn-D).
zobacz więcej »


Najwyższa podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe w marcu, kwietniu i maju 2011 r.

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 23 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


SODiR: Hasło dostępu do systemu oraz hasło do certyfikatu

Komunikat PFRON z 23 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


Czy służba w wojsku liczy się do emerytury?

ZUS odmówił ubezpieczonemu prawa do emerytury, bo jego zdaniem nie miał on 35-letniego stażu ubezpieczeniowego. Do stażu ZUS nie wliczył pracownikowi dwuletniego okresu służby wojskowej, ponieważ uznał, że do wcześniejszej emerytury liczy się ubezpieczenie pracownicze, a żołnierz nie ma takiego ubezpieczenia – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Jak ubiegać się o urlop wychowawczy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, aby uzyskać urlop wychowawczy, pracownik pisze wniosek do pracodawcy i składa go co najmniej na dwa tygodnie przed jego planowanym terminem. Wskazuje w nim...
zobacz więcej »


Jak zaokrąglać dane w sprawozdaniu finansowym

Dane liczbowe w sprawozdaniu można wykazywać w zaokrągleniu do tysięcy złotych, jeżeli nie zniekształci to ogólnego obrazu sytuacji firmy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Rzeczpospolita wyjaśnia: Dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń emerytów z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym

Wynagrodzenia za luty mogą zostać wypłacone także po zmianie przepisów, przedsiębiorcy nadal będą mieli prawo do pomocy. Od 1 marca przedsiębiorcy zatrudniający niepełnosprawnych emerytów z orzeczeniem o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności stracą prawo do dofinansowania ich wynagrodzeń z PFRON. Zgodnie z interpretacją tych przepisów przez fundusz nowe zasady będą stosowane do wniosków złożonych za marzec 2011 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-25 06:51Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.