.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kolejne zmiany w VAT

Info Baza (2011-02-28), autor: Info Baza

Kolejne zmiany w VAT

Jeszcze podatnicy nie zdążyli się oswoić ze zmianami w VAT, które obowiązują od początku tego roku, a już w kwietniu ma wejść w życie kolejna nowelizacja ustawy o VAT. Najistotniejsze zmiany to wprowadzenie nowych zasad w zakresie rozliczania podatku przy obrocie złomem, nieodpłatnych przekazań towarów czy doprecyzowanie przepisów dotyczących zwolnienia usług medycznych.
zobacz więcej »


Informacje INF-D-P i wnioski  Wn-D  na 2011 r.

Dnia 22 lutego 2011 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej podpisała Rozporządzenie  w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia we Wrocławiu (4 marca) i Bydgoszczy (28 marca 2011 r.)
zobacz więcej »


Jakie składki na urlopie wychowawczym

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, osoby przebywające na urlopach wychowawczych podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym tylko wówczas, gdy nie mają ustalonego prawa do emerytury lub renty oraz innych tytułów wywołujących obowiązek ubezpieczeń społecznych.
zobacz więcej »


Projekt ustawy o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt ustawy z 28 stycznia 2011 r., która wprowadza nowy wzór zaświadczenia o czasie pracy kierowców.
zobacz więcej »


VAT na turnusy rehabilitacyjne: Projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Finansów

Podatnicy, którzy zostaną objęci zwolnieniem z VAT dla usług turnusów rehabilitacyjnych, i będą chcieli z niego skorzystać od 1 stycznia 2011 r., będą musieli skorygować rozliczenia VAT, zarówno z kontrahentami, jak i urzędem skarbowym – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »
Rejestracja firmy będzie możliwa w urzędzie skarbowym

Projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zakłada usprawnienie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek o rejestrację działalności będzie można złożyć albo w formie elektronicznej (za pośrednictwem CEIDG, która startuje 1 lipca), albo papierowej – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nowe MSR-y zmienią zasady ujmowania przychodu

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości pracuje nad międzynarodowym standardem rachunkowości, który zmieni zasady rozpoznawania przychodu. Standard ma wejść w życie w 2011 roku i wówczas zastąpi MSR 18 oraz MSR 11.
zobacz więcej »


Oszuści podszywają się pod UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku z napływającymi licznymi sygnałami od przedsiębiorców ostrzega, przed osobami podszywającymi się pod asystentów działających rzekomo w imieniu Prezes UOKiK dzwoniącymi do wybranych przedsiębiorców.
zobacz więcej »


Ulga na krew bez zmian od 2007 r.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, przepisy regulujące wysokość ulgi z tytułu darowizny na cele krwiodawstwa – wbrew doniesieniom prasowym – nie zmieniły się od początku obowiązywania tej preferencji podatkowej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-28 11:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.