.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Składki ZUS w kosztach podatkowych

Info Baza (2011-03-03), autor: Info Baza

Składki ZUS w kosztach podatkowych

Zmodyfikowane przepisy dotyczące momentu rozliczania w kosztach składek ZUS obowiązują już trzeci rok. Jednak z dyskusji toczących się na internetowym forum naszego Wydawnictwa wynika, że podatnicy nadal mają kłopoty z jego prawidłowym ustaleniem. Zasady rozliczania w kosztach ZUS-u opłacanego za pracowników, zleceniobiorców i samych przedsiębiorców są bowiem zróżnicowane.
zobacz więcej »


Świadczenia dla przechodzącego na emeryturę według fiskusa i ZUS-u

Przewodnik Gazety Podatkowej z 3 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Wliczanie do stanu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych po 1 stycznia 2011 r.

Pracownik miał orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ważne do 30 listopada 2010 r. Wniosek o wydanie kolejnego orzeczenia złożył 15 grudnia ub.r., a przyniósł je do firmy 31 stycznia 2011 r. Z dokumentu tego wynika, że stopień niepełnosprawności pozostał ten sam, a jego data początkowa to 27 września 2005 r. Czy od 1 stycznia 2011 r. na tego pracownika przysługuje dofinansowanie SOD, a leżeli tak, czy dokonać korekty wstecz i wystąpić o dofinansowanie dla niego od grudnia 2010 r.? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Obowiązki i uprawnienia pracodawców osób niepełnosprawnych w 2011 roku w kontekście rozliczeń z pracownikami, ZUS i PFRON

Szkolenie w Łodzi (14 marca 2011 r.), Poznaniu (21 marca)
zobacz więcej »


Jakie składki od umowy-zlecenia z emerytem

Chcemy zatrudnić na podstawie umowy-zlecenia osobę, która pobiera emeryturę z KRUS. Będzie to jej jedyny przychód. Jakim ubezpieczeniom będzie ona podlegała i jakie dokumenty należy za nią złożyć? Czy trzeba opłacać również składkę na Fundusz Pracy? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Jak ująć w bilansie lokatę overnight

Jak wyjaśnia ekspert współpracujący z Dziennikiem Gazetą Prawną, ze względu na krótszy niż 3 miesiące termin zapadalności, lokatę nocną prezentuje się w aktywach bilansu w pozycji B.III. 1 lit. c) „Inwestycje krótkoterminowe – inne środki pieniężne”.
zobacz więcej »


Jak opodatkować zbycie udziału w osobowej spółce handlowej

Spółki osobowe prawa handlowego stają się coraz popularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak w przeciwieństwie do zbywania i nabywania udziałów spółek kapitałowych, brakuje regulacji podatkowych odnoszących się do obrotu tzw. udziałami spółkowymi w osobowych spółkach handlowych. Przy sprzedaży udziału spółkowego powstaje bowiem wątpliwość, do jakiego źródła zakwalifikować uzyskany z tego tytułu przychód – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prezes ZUS przeprasza emerytów

Na wczorajszej konferencji prasowej, Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk poinformował, że nie ma technicznych możliwości sprawdzenia, kto z emerytów, przed 1 stycznia 2011 roku, odszedł z pracy, a kto tego nie uczynił. Dlatego informacja o konieczności zrezygnowania z pracy w przypadku chęci kontynuowania pobierania świadczenia trafiła do większej liczby osób.
zobacz więcej »


Jak będą zwaloryzowane emerytury i renty rolnicze

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z art. 48 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, w związku z art. 94 ustawy o emeryturach i rentach z FUS, wszystkie rolnicze emerytury i renty oraz renty socjalne – wypłacane na dzień 28 lutego 2011 r. – zostaną zwaloryzowane.
zobacz więcej »
 
dodano: 2011-03-03 12:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.