.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Osoby niepełnosprawne na zasiłkach przedemerytalnych a dofinansowania z PFRON

Zakład planuje zatrudnić osobę niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym, pobierającą zasiłek przedemerytalny. Czy od 1 marca br. będzie się należało dofinansowanie wynagrodzenia tego pracownika? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Kiedy emeryt może osiągać przychody bez ograniczeń

Od ponad 12 lat otrzymuję rentę z tytułu niezdolności do pracy. ZUS przyznał mi to świadczenie na stałe. W kwietniu 2011 roku ukończę 65 lat. Pracuję w niepełnym wymiarze czasu pracy. Czy jak przejdę na emeryturę, to muszę rozwiązać stosunek pracy, aby ZUS wypłacał mi świadczenie? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zarządzanie Zakładowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2011 roku

Ogólnopolski cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma dodatkowo nowe, dostosowane do warunków prawnych  i ekonomicznych 2011 r. wzory regulaminu ZFRON i Indywidualnego Programu Rehabilitacji.

zobacz więcej
»Pracodawca nie musi tłumaczyć decyzji o redukcji zatrudnienia

W sprawie, w której wypowiedział się Sąd Najwyższy, a omawianej przez Rzeczpospolitą, pracownica była zatrudniona w muzeum na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac. Dyrektor wypowiedział jej dotychczasowe warunki pracy w zakresie stanowiska, proponując stanowisko przewodnika muzealnego bez zmiany pozostałych warunków pracy, w tym wynagrodzenia. Zaoferował jej również przeszkolenie. Jako przyczynę wypowiedzenia wskazano zamiar zmniejszenia liczby etatów administracyjnych i zwiększenie liczby etatów w ramach działalności podstawowej.
zobacz więcej »


ZUS bezprawnie obniża część emerytur

Rzecznik Praw Obywatelskich drugi raz wystąpił w sprawie osób, które przed 1999 r. pracowały krócej niż sześć miesięcy. ZUS nie chce im obliczyć kapitału początkowego, choć były za nie w tym czasie odprowadzane składki. Przez odebranie prawa do obliczenia kapitału początkowego emerytury osób pracujących przed 1999 r. krócej niż sześć miesięcy mogą być niższe o kilkadziesiąt złotych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wcześniejsze emerytury tylko dla stałych pełnoetatowców

Pracownik może uzyskać prawo do wcześniejszej emerytury po spełnieniu określonych warunków. Mężczyzna musi ukończyć 60, a kobieta 55 lat, mieć okres składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej 20 lat u kobiet i 25 lat u mężczyzn oraz co najmniej 15 lat pracy w warunkach szczególnych, gdy wykonywał pracę określoną w wykazie A rozporządzenia Rady Ministrów z 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak rozliczać umowę-zlecenie z własnym pracownikiem po ustaniu stosunku pracy

Nasz pracownik dodatkowo wykonuje zlecenie. Jego umowa o pracę rozwiązała się z końcem lutego, a umowa-zlecenie (zawarta w styczniu ub.r.) będzie wykonywana jeszcze do końca marca. Czy z uwagi na to, że zlecenie zostało zawarte z pracownikiem, powinno być w marcu rozliczane jak angaż pracowniczy? Jakie dokumenty składać do ZUS? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy podstawa świadczenia rehabilitacyjnego nie powinna być waloryzowana

Pracownikowi od 8 listopada 2010 r. wystawiałam NUN w związku z tym, że 7 listopada skończył mu się okres 182 dni zasiłkowych, a nie miał decyzji z ZUS w sprawie renty lub świadczenia rehabilitacyjnego. 27 stycznia br. dostaliśmy decyzję o przyznanym świadczeniu rehabilitacyjnym od 8 listopada 2010 r. Jak powinnam wyrównać podstawę wymiaru świadczenia? Czy 90 proc. podstawy powinnam naliczyć z podstawy zasiłku chorobowego pobieranego do 7 listopada 2010 r.? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3

Została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 45 z 3 marca 2011 r. na pozycji 235.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-04 11:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.