.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zaliczanie do stanu zatrudnienia pracowników oczekujących na orzeczenie o niepełnosprawności

Czy w czasie oczekiwania przez pracownika na kolejne orzeczenie o niepełnosprawności, w sytuacji, kiedy pracownik ten złożył wniosek o wydanie orzeczenia nie później niż w dniu następującym po dniu, w którym upłynął termin ważności poprzedniego orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność, pracodawca może zaliczyć wspomnianego pracownika do stanu zatrudnienia jako niepełnosprawnego? – zapytała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Olsztynie (21 marca), Gdańsku (22 marca), Łodzi (28 marca), Wrocławiu (29 marca), Poznaniu (4 kwietnia), Bydgoszczy (5 kwietnia), Rzeszowie (11 kwietnia), Krakowie (12 kwietnia)
zobacz więcej »


Na złożenie sprawozdania o odpadach zostało kilka godzin

Kilkaset tysięcy przedsiębiorców w Mazowieckiem będzie musiało zapłacić po 10 tys. zł kary za brak sprawozdania o odpadach odprowadzonych w 2009 r. W całej Polsce ukaranych będzie znacznie więcej, bo ci, których to dotyczy nie mieli pojęcia o takim obowiązku (np. dentyści czy właściciele sklepów spożywczych). Mało tego, jeśli dziś do północy nie złożą sprawozdania za 2010 rok, dostaną kolejne kary.
zobacz więcej »


Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

Zostało podpisane 10 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Jak w bilansie wykazać VAT naliczony do rozliczenia w przyszłych okresach

Istnieją dwa sposoby wykazywania w bilansie VAT naliczonego rozliczanego w następnych okresach a wybraną raz zasadę należy stosować w sposób ciągły – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Internet Explorer 9 – nowa wersja przeglądarki internetowej Microsoftu

Microsoft pokazał światu swoją najnowszą przeglądarkę internetową – Internet Explorer w wersji 9. Pierwsze komentarze ekspertów są pozytywne, ale na bardziej szczegółowe recenzje trzeba będzie poczekać.
zobacz więcej »


Pełna księgowość komputerowa: Czy dekretując, stosujemy uproszczenia

Spółka prowadzi pełną księgowość za pomocą programu komputerowego. Jak właściwie dekretować dowody księgowe? Czy i jakie uproszczenia dekretacji można stosować? W szczególności czy dokumenty księgowe należy dekretować tak, aby oprócz informacji o kontach syntetycznych była jeszcze wzmianka o kontach analitycznych? – pyta czytelnik Dziennik Gazet Prawnej.
zobacz więcej »


Komisja ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz wręczyła nominacje 19. członkom Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością.
zobacz więcej »


Jaki kierunek zmian w sytemie emerytalnym

Przyszłe emerytury najbardziej podniosą nam nie OFE, ale własne oszczędności w III filarze, podwyższenie wieku emerytalnego i takie reformy, które będą sprzyjać rozwojowi gospodarczemu i poprawie sytuacji demograficznej – twierdzi w Gazecie Wyborczej Marek Borowski, były Minister Finansów.
zobacz więcej »


Co się stanie z PFRON-em?

Środowisko osób z niepełnosprawnością obawia się, że Fundusz wkrótce zniknie. – Jako pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych jestem temu przeciwny. Mam nadzieję, że przekonam zarówno ministra Rostowskiego, jak i całe Ministerstwo Finansów do utrzymania PFRON w takim stanie prawnym, jaki jest dzisiaj – deklaruje w wywiadzie na portalu niepelnosprawni.pl minister Jarosław Duda.
zobacz więcej »


Jaki VAT na roboty budowlane w ramach społecznych programów mieszkaniowych

W wystąpieniu do Ministra Finansów RPO zwróciła uwagę na wątpliwości interpretacyjne dotyczące stosowania ustawy o VAT, jeśli chodzi o budowę lub modernizację budynku, który zostanie objęty społecznym programem mieszkaniowym.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-15 12:43Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.