.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Udogodnienia dla pracodawców osób niepełnosprawnych w nowych informacjach INF-D-P i wnioskach Wn-D

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej,  wnioskodawca może przekazywać część danych jednokrotnie, wypełniając je ponownie w razie ich zmiany. Dotyczy to nie tylko danych adresowych oraz danych dotyczących ustanowionego pełnomocnika (zob. poz. 15-23 i 25-33 Wn-D), ale także danych z poz. 6-11 Wn-D (dane dotyczące formy prawnej, formy własności, wielkości pracodawcy, identyfikatora adresu oraz PKD), jak również części danych identyfikacyjnych i adresowych dotyczących osoby, do wynagrodzenia której pracodawca zamierza uzyskać dofinansowanie (poz. 7-16 INF-D-P).
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenie w Bydgoszczy, w dniu 28 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Ustalanie okresów wypowiedzenia zgodnie z Kodeksem

Długość wypowiedzenia umowy o pracę jest zróżnicowana, w zależności od rodzaju umowy i stażu zakładowego pracownika. Okresy tych wypowiedzeń są sztywno ustalone, podobnie jak końcowy termin ich upływu. Z tych względów wypowiedzenie „pracowniczej” umowy o pracę cechuje się wyraźną odrębnością w porównaniu do wypowiadania umów o innym charakterze.
zobacz więcej »


Średnioroczne zatrudnienie jest podstawą naliczania odpisu na ZFŚS

ZFŚS tworzy się z corocznego odpisu podstawowego naliczanego w stosunku do przeciętnej planowanej w danym roku kalendarzowym liczby osób zatrudnionych u pracodawcy. W końcu roku koryguje się go do faktycznej przeciętnej liczby obejmującej pracowników w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Przywrócenie terminu złożenia wniosku o dofinansowanie

Osoba zajmująca się sprawami kadrowymi w naszej firmie miała wypadek i przez kilka dni nie było z nią kontaktu. W efekcie złożyliśmy wniosek o wypłatę dofinansowania do wynagrodzenia niepełnosprawnych z jednodniowym opóźnieniem. Czy możliwe jest przywrócenie terminu ze względu na nadzwyczajne okoliczności? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Sprawozdanie o odpadach: Przepisy nakłaniają do omijania prawa, czyli kto dostanie 10 tys. kary...

15 marca minął termin składania zbiorczego zestawienia danych o odpadach. Dlaczego przedsiębiorcy masowo nie wypełnili tego obowiązku? Bo mniej ryzykują nie składając deklaracji.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie telekomunikacyjnym: Będzie minimalna prędkość Internetu

Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło projekt założeń nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego.
zobacz więcej »


Od 1 kwietnia nowy formularz ORD-IN

Nowy wzór wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej został określony w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 1 marca 2011 r., które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw nr 58 z 16 marca 2011 r. na poz. 299.
zobacz więcej »


Urzędy skarbowe ograniczają ulgę rehabilitacyjną

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, podatnicy, którzy odliczyli od dochodu wydatki na nabycie sprzętu rehabilitacyjnego, mogą mieć kłopoty. Niektóre urzędy skarbowe konsekwentnie wzywają takie osoby do przedstawienia specjalnego zaświadczenia od lekarza specjalisty.
zobacz więcej »


Część emerytów musi zwolnić się dwa razy

Problem dotyczy osób na pomostówkach. Zmieniający świadczenie także muszą się zwolnić. Przepisy utrudniają dostęp do pieniędzy z ZUS – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak udokumentować pracę w szczególnych warunkach

Nazwa stanowiska w świadectwie pracy nie wystarczy, by dostać wcześniejszą emeryturę. Jednak można to naprawić przed sądem, powołując świadków i biegłych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-18 12:45Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.