.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od 21 marca 2011 r. obowiązuje nowy wzór zaświadczenia o pomocy de minimis

Właśnie tego dnia weszło w życie zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zaświadczeń o pomocy de minimis i pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie wprowadzające nowe wzory zaświadczeń o uzyskanej pomocy.
zobacz więcej »


Konstruowanie Indywidualnych Programów Rehabilitacji po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w kontekście konieczności zwrotu niewykorzystanych środków ZFRON

Zajęcia seminaryjno-warsztatowe.
zobacz więcej »


Wykup i sprzedaż samochodu po leasingu a odliczenie VAT

Wiele firm w pełni odlicza VAT od rat za użytkowanie samochodów tylko dzięki zarejestrowaniu umowy w urzędzie skarbowym. Przy ich wykupieniu mogą odzyskać tylko 60 proc. VAT naliczonego. Już po pół roku mają jednak prawo sprzedać taki pojazd, korzystając ze zwolnienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urlop ojcowski a obowiązki wobec ZUS

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w okresie urlopu ojcowskiego pracownik ma prawo do zasiłku macierzyńskiego. Nie ma znaczenia, że pracownik równocześnie prowadzi działalność gospodarczą oraz że podstawa wymiaru składek z umowy o pracę będzie niższa od minimalnego wynagrodzenia. W okresie przebywania na urlopie ojcowskim tytułem do ubezpieczeń jest zasiłek macierzyński.
zobacz więcej »


Osoba częściowo niezdolna do pracy nie uwzględni wszystkich wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy stanowi podstawę do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej, ale wyłącznie z tytułu tych wydatków, których odliczenie nie jest uwarunkowane zaliczeniem osoby niepełnosprawnej do I lub II grupy inwalidztwa – tak wyjaśnia Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpretację poselską. Sprawę omawia Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Niższe dotacje na założenie własnej firmy

Urzędy pracy obniżają maksymalne pułapy dotacji na biznes dla bezrobotnych. Krótsze są również staże. W Warszawie czy Kaliszu bezrobotny nie dostanie 20,6 tys. zł, ale 16 tys. zł. W Gdańsku osoba ubiegająca się o dotację musi przedstawić dwóch poręczycieli i dysponować 50-proc. wkładem własnym – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


PIT: Składając kilka zeznań, podatnik może pomóc kilku organizacjom pożytku publicznego

Rubrykę, w której można przekazać 1 proc. podatku, zawiera aż sześć formularzy.
zobacz więcej »


Nie można złożyć sprawozdania finansowego przez Internet

Osoba fizyczna, która składa zeznanie podatkowe drogą elektroniczną, nie może do niego dołączyć sprawozdania finansowego.
zobacz więcej »


Krótki staż pracy nie pozbawia prawa do emerytury

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, osoby urodzone przed 1949 rokiem, które chcą przejść na emeryturę, muszą udowodnić odpowiednio długi staż ubezpieczeniowy. Może on zostać obniżony o 5 lat, ale w zamian za brak gwarancji minimalnego świadczenia.
zobacz więcej »


Składki sfinansowane za byłego pracownika to jego przychód

Wydatki poniesione przez firmę na składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz podatek, które powinien sfinansować były pracownik, trzeba oskładkować. Trzeba tak postąpić np. w przypadku nieprawidłowego sposobu rozliczenia nagród pracowniczych, w sytuacji, gdy nieprawidłowości zostały wykazane po rozwiązaniu umowy przez pracownika – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Dotacja jako pomoc publiczna lub pomoc de minimis

Gdy dotacja z budżetu gminy lub powiatu miałaby stanowić pomoc publiczną lub pomoc de minimis, jej udzielenie powinno nastąpić z uwzględnieniem warunków dopuszczalności tej pomocy określonych w przepisach Unii Europejskiej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-22 12:50Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.