.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zaliczanie do wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych z poszczególnymi schorzeniami w powiązaniu ze stopniem niepełnosprawności

Czy do wskaźnika zatrudnienia można zaliczać osoby psychicznie chore bez względu na stopień niepełnosprawności? Czy poszczególne grupy osób niepełnosprawnych należy traktować łącznie czy rozłącznie? – zapytała BON Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna w piśmie z 9 marca 2011 r.
zobacz więcej »


Gospodarowanie ZFRON w 2011 r.

Szkolenia w Poznaniu (4 kwietnia), Bydgoszczy (5 kwietnia), Rzeszowie (11 kwietnia 2011 r.), Krakowie (12 kwietnia), Olsztynie (28 kwietnia), Gdańsku (29 kwietnia)
zobacz więcej »


Czy osoba, która w 2011 r. nie uzyskała żadnego przychodu musi złożyć PIT?

Nie uzyskałem żadnego przychodu w 2010 r. Czy mam obowiązek złożyć PIT-37? –  pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: Łatwiejsze wspólne rozliczenie małżonków

Jak donosi Rzeczpospolita, jeszcze w poprzednim roku małżonkowie, którzy chcieli wypełnić zeznanie online, musieli najpierw poinformować o tym urząd skarbowy na piśmie. Konieczne było upoważnienie na papierowym druku UPL-1, który należało złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym. Wiele osób wolało złożyć wspólny PIT drogą tradycyjną.
zobacz więcej »


Wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za IV kwartał 2010 r.

Został określony w obwieszczeniu ministra pracy i polityki społecznej z 10 marca 2011 r. i wynosi 100,90 proc.
zobacz więcej »


Fakty i mity emerytalnej dyskusji: System repartycyjny a system kapitałowy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, w swojej niedawnej publikacji, „Reformy systemów emerytalnych: prawdy i mity oraz możliwości wyboru”, uznany brytyjski ekonomista Nicholas Barr stwierdza, że są dwa sposoby zabezpieczania dochodów na przyszłość. Pierwszy to oszczędzanie bieżących dochodów i odkładanie ich na czas przejścia na emeryturę, drugi to zobowiązanie państwa do wypłaty ich w przyszłości.
zobacz więcej »


Sprawozdania do końca marca

31 marca to dla wielu firm ostateczny termin wysyłania niektórych sprawozdań i opłat ekologicznych wymaganych nie tylko przez krajowe, ale i unijne przepisy. Rzeczpospolita z 23 marca wylicza obowiązki sprawozdawcze przedsiębiorców.
zobacz więcej »


Opłata produktowa stanowi koszt operacyjny

Przedsiębiorcy podlegający opłacie produktowej mają tylko dwa dni, by rozliczyć się za 2010 rok. Naliczoną opłatę produktową należy wnieść do 31 marca na wyodrębniony rachunek urzędu marszałkowskiego (za zużyte opakowania i produkty) lub rachunek wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz akumulatory i baterie) – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Umowa uaktywniająca: Ubezpieczenia dla niań od 1 października 2011 r.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przepisy ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. Nr 45, poz. 235) odnoszące się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego niań, tj. art. 50-53 i 70-73, wchodzą w życie 1 października 2011 r.  
zobacz więcej »


Termin przekazywania sprawozdań finansowych do PFRON

Jak informuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, w związku zapisami rozporządzenia z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis (...) oraz możliwością uzyskiwania z PFRON  dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych pracodawcy powinni przesłać sprawozdanie finansowe za rok 2010 r. do PFRON niezwłocznie po jego sporządzeniu.
zobacz więcej »


Wyłudzenie środków z PFRON: Kaliscy „biznesmeni” ujęci na gorącym uczynku

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 23 marca br. policjanci z Komendy Miejskiej w Kaliszu zatrzymali 4 mężczyzn, którzy wyłudzali pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »
 
dodano: 2011-03-30 12:45Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.