.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

MF zmienia stanowisko odnośnie opodatkowania okularów

Info Baza (2011-03-31), autor: Info Baza

MF zmienia stanowisko odnośnie opodatkowania okularów

Dla pracownika wartość otrzymanych okularów stanowi przychód ze stosunku pracy wolny od podatku bez względu na sposób realizacji przez pracodawcę obowiązku ich zapewnienia. Tak wynika z interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 16 marca 2011 r., nr DD3/033/30/CRS/11/95.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w Poznaniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Krakowie, Olsztynie i Gdańsku
zobacz więcej »


Na jakich zasadach udzielamy pierwszego dodatkowego urlopu osobie niepełnosprawnej?

Czy osobie niepełnosprawnej dodatkowego urlopu wypoczynkowego udzielamy proporcjonalnie, gdy uzyska do niego prawo w trakcie roku kalendarzowego? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak dokonać potrącenia z zasiłku chorobowego zleceniobiorcy?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeśli płatnikiem zasiłków z ubezpieczenia społecznego jest zleceniodawca, to nie jest on zobowiązany do poboru zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconego zasiłku. Za to po zakończeniu roku podatkowego, w terminie do końca lutego, wystawi dla zleceniobiorcy informację PIT-8C.
zobacz więcej »


Importerów czekają zmiany w rozliczaniu VAT

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, znowelizowana ustawa o VAT zacznie obowiązywać od 1 kwietnia. Jeden z jej przepisów dotyczy procedury uproszczonej w imporcie.
zobacz więcej »


PIT za 2010 rok: Czy można odliczyć od dochodu wydatki na mobilny Internet?

W rozliczeniu za 2010 r. można pomniejszyć dochód o wydatki z tytułu użytkowania Internetu w miejscu zamieszkania podatnika. Ale z przepisów nie wynika, że korzystać z sieci trzeba tylko za pomocą stacjonarnego komputera – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy spółka jawna w likwidacji składa sprawozdanie finansowe?

Spółka jawna osób fizycznych jest w likwidacji od 2009 roku i nie prowadzi ksiąg rachunkowych. Czy spółka sporządza sprawozdanie finansowe? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Spadek: Jak nie zapłacić długów składkowych zmarłego?

Spadkobiercy ponoszą osobistą odpowiedzialność za składki na ubezpieczenia społeczne niezapłacone przez ich spadkodawcę. Gdy kwoty te są znaczne, powinni rozważyć, czy nie lepiej byłoby w ogóle odrzucić spadek – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ile wsparcia dla dziecka z niepełnosprawnością?

Rodzice dzieci niepełnosprawnych regularnie przekazują kolejnym rządom petycje, w których wskazują wciąż nierozwiązane problemy ich środowiska. Należą do nich: uznanie za pracę zawodową domowej opieki nad osobami niepełnosprawnymi, podwyższenie kwoty zasiłku pielęgnacyjnego, podwyższenie podstawy składek emerytalnych, wprowadzenie rozwiązań prawnych ułatwiających im powrót do pracy po kilkunastu latach opiekowania się dzieckiem, podwyższenie kwoty renty socjalnej, a także wspomaganie opieki nad dzieckiem.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-31 13:29Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.