.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wprowadzanie korekt do ewidencji w przedsiębiorstwach

Info Baza (2011-04-07), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 7 kwietnia 2011r. «
Wprowadzanie korekt do ewidencji w przedsiębiorstwach

Jeżeli po sporządzeniu sprawozdania, a przed jego zatwierdzeniem zaistniały zdarzenia, które mają istotny wpływ na to sprawozdanie, należy wprowadzić zmiany.
zobacz więcej »


Zgoda pracodawcy na szkolenie a prawo pracownika do urlopu szkoleniowego itp.

Kiedy można uznać, że pracodawca wyraża zgodę na szkolenie, a pracownik ma prawo do płatnych zwolnień i urlopu szkoleniowego?
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia w Warszawie (11 kwietnia), Łodzi (14 kwietnia), Katowicach (12 maja), Krakowie (13 maja)
zobacz więcej »


Czy wspólnik ma prawo zażądać badania ksiąg rachunkowych firmy?

Wspólnik sp. z o.o. ma 1/5 kapitału zakładowego. Kwestionuje sposób prowadzenia rachunkowości. Co może zrobić, by się dowiedzieć, że księgi spółki są prowadzone prawidłowo - pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Strata na środku trwałym nie zwiększy kosztów inwestycji

Często zdarza się, że w związku z nowymi inwestycjami podatnicy likwidują inne środki trwałe, kolidujące z prowadzonymi pracami. Czasami są to składniki majątkowe niecałkowicie umorzone podatkowo - czytamy w dzienniku Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nie każda jubileuszówka jest bez składek

Jakie warunki muszą być spełnione, aby nagrody jubileuszowe były zwolnione od składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne? Czy nagroda przyznana jednorazowo niektórym pracownikom w związku z ich stażem pracy w danej firmie jest objęta takim zwolnieniem? - pyta czytelnik dziennika Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zlecenia do 200 zł miesięcznie bez zwrotu

Umowy o dzieło i zlecenia są doliczane do innych dochodów opodatkowanych według skali. Pomniejsza się je o 20- lub 50-proc. jako koszty uzyskania przychodu. Wyższe koszty przysługują w stosunku do zleceń i dzieł, do których mają zastosowanie przepisy prawa autorskiego - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy trzeba potwierdzać kopie dokumentów?

Ubiegający się o pomoc na realizację projektów promocyjnych związanych z eksportem lub sprzedażą nie muszą już poświadczać zgodności z oryginałem kopii składanych dokumentów – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Wynagrodzenie chorobowe za ostatni dzień zatrudnienia

Pracownik był zatrudniony na czas określony od 1 do 31 marca. Ostatniego dnia poszedł na zwolnienie lekarskie. Miał przerwę w zatrudnieniu dłuższą niż 30 dni. Czy należy mu się wynagrodzenie chorobowe, a potem zasiłek - pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Od dofinansowania wypoczynku rodziny pracownika niższe składki i podatki

Firma zorganizowała w lutym br. wycieczkę, w której uczestniczyła żona pracownika. Koszt uczestnictwa jednej osoby to 520 zł. Oprócz tego w tym samym miesiącu zakład uiścił zatrudnionemu 700 zł dopłaty do kolonii jego 12-letniej córki podczas ferii zimowych. Czy od wartości tych świadczeń należy pobrać składki oraz zaliczkę? - pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracownik bez etatu i bez świadczenia

Orzeczenie lekarza medycyny pracy może być inne niż orzecznika ZUS. Wiele jest sytuacji, gdy ubezpieczyciel odmawia prawa do renty, a medyk nie dopuszcza do wykonywania pracy.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-07 11:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.