.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Odliczanie VAT przy nabyciu samochodów oraz paliwa

Info Baza (2011-04-08), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 8 kwietnia 2011r. «
Odliczanie VAT przy nabyciu samochodów oraz paliwa

Od początku tego roku zmieniły się zasady odliczania VAT przy nabyciu niektórych samochodów do działalności gospodarczej. Zmiany te wpłynęły także na prawo do odliczania VAT przy nabyciu paliwa do ich napędu. Istotna jest obecnie masa całkowita samochodu, jak i to, czy podatnik posiada zaświadczenie, że samochód spełnia warunki określone w przepisach ustawy o VAT.
zobacz więcej »


Ustawa z dnia 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 73 z 6 kwietnia 2011 r. na pozycji 390.
zobacz więcej »


Konstruowanie Indywidualnych Programów Rehabilitacji po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w kontekście konieczności zwrotu niewykorzystanych środków ZFRON – zajęcia seminaryjno-warsztatowe

Nowe terminy szkoleń w Warszawie (18 kwietnia), Łodzi (19 kwietnia) Rzeszowie (26 kwietnia) oraz w Krakowie (27 kwietnia)
zobacz więcej »


Kiedy dochodzi do naruszenia zakazu dyskryminacji

Kiedy dochodzi do dyskryminacji osoby niepełnosprawnej w zatrudnieniu i z jaką sankcją musi się liczyć pracodawca dopuszczający się naruszenia zasady równego traktowania w stosunku pracy?
zobacz więcej »


Rzecznik praw obywatelskich w obronie emerytów na etacie

Obowiązek rozwiązania przez emerytów umowy o pracę może naruszać konstytucyjne zasady równości, zachowania praw nabytych oraz zaufania do państwa.
zobacz więcej »


Pijany pracownik, który doprowadził do wypadku nie otrzyma odszkodowania

Jeżeli nietrzeźwy podwładny spowodował wypadek przy pracy nie uzyska żadnej rekompensaty z ubezpieczenia społecznego, gdy w znacznym stopniu przyczynił się do jego powstania.
zobacz więcej »


Czy spółdzielnia powinna pobrać podatek od dochodu przeznaczonego na udziały?

W przypadku odpisu z dochodu spółdzielni rolnej na powiększenie wkładów i udziałów, jej członkowie uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych, tak orzekł NSA w wyroku z 22 marca 2011 r. – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować akredytywy w księgach rachunkowych?

Firma, która obawia się, że kontrahent nie zapłaci jej za dostawę towarów lub wykonanie usługi, może zabezpieczyć swoje interesy zobowiązując odbiorcę do ustanowienia akredytywy – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak firma może uniknąć oskarżenia o dyskryminację?

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca nie może dyskryminować podwładnych i kandydatów do pracy m.in. ze względu na płeć, wiek, poglądy polityczne oraz niepełnosprawność. Musi też przeciwdziałać przypadkom nierównego traktowania pracowników firmy oraz udostępnić im przepisy dotyczące zakazu dyskryminacji - czytamy w Dzienniku Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Środki na rehabilitację niezagrożone

PFRON straci osobowość prawną od 1 stycznia 2012 r. Ministerstwo Finansów do końca kwietnia ma przedstawić swoje stanowisko w sprawie zachowania osobowości prawnej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - czytamy w Dzienniku Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Nadpłata pensji oznacza dodatkowe obowiązki dla szefa

Przy wypłacie za listopad w grudniu 2010 r. nadpłacono pracownikowi wynagrodzenie. Kwotę nadpłaty wpłacił on do kasy firmowej w styczniu tego roku. Czy oprócz korekty deklaracji rozliczeniowych do ZUS pracodawca lub podwładny mogą ponieść jeszcze jakieś konsekwencje - pyta czytelniczka dziennika Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-08 08:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.