.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Najważniejsze zmiany w VAT od dnia 1 kwietnia 2011 r.

Info Baza (2011-04-12), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 12 kwietnia 2011 r. «

Najważniejsze zmiany w VAT od dnia 1 kwietnia 2011 r.

W dniu 18 marca 2011 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach. Ustawa ta została opublikowana w dniu 28 marca 2011 r. w Dzienniku Ustaw Nr 64 pod poz. 332.
zobacz więcej »


Kiedy zwrot wydatków nie generuje pracowniczego przychodu?

Zwrot wydatków poniesionych przez pracowników w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych nie powoduje u nich powstania przychodu ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 21 marca 2011 r., nr IPPB2/415-3/11-4/AS.
zobacz więcej »


Praktyka rozliczania podatku VAT w 2011 r. po zmianach ustaw i rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich interpretacji Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz wyroków sądów administracyjnych

Szkolenia w Warszawie (28 kwietnia), Poznaniu (5 maja), Wrocławiu (9 maja)
zobacz więcej »


Spisanie drobnych różnic z kont rozrachunkowych

Prowadzę firmę na własny rachunek. Moi kontrahenci płacą przelewami za swoje faktury. Zdarza się, że w tych przelewach są pomyłki na drobne kwoty - nadpłaty, niedopłaty. Pozostają w związku z tym salda na kontach rozrachunkowych, które chcę wyksięgować. Jak tego dokonać i czy kwoty te stanowią przychody lub koszty podatkowe?
zobacz więcej »


Jak wyrejestrować z ubezpieczenia zdrowotnego rodzinę pracownika, który traci etat

Jeden z naszych pracowników dostał wypowiedzenie umowy o pracę, która w efekcie rozwiąże się z końcem kwietnia. Pracownik ten zgłosił do ubezpieczenia zdrowotnego żonę i dziecko. Czy członkowie rodziny powinni zostać tak jak on wyrejestrowani z ubezpieczenia przez złożenie formularza ZUS ZWUA? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Brak zdolności do pracy w zawodzie to za mało, by dostać rentę

Tylko niedyspozycja zdrowotna, która powoduje niezdolność do pracy, daje możliwość uzyskania świadczenia z ZUS. I to też wyłącznie wtedy, gdy spełnione są wszystkie ustawowe warunki określone w ustawie z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUS - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zleceniobiorca nie może być dyskryminowany przez firmę

Przedsiębiorca przyznał prawo do płatnego wolnego tygodnia dla dwóch osób zatrudnionych na podstawie umowy - zlecenia. Trzecia zatrudniona na tej podstawie osoba, która wykonuje takie same zadania jak pozostali dwaj zleceniobiorcy i ma podobne kwalifikacje, nie otrzymała takiego uprawnienia. W takim przypadku przysługuje jej roszczenie o odszkodowanie z tytułu naruszenia zasady równego traktowania – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Ani gminy, ani firmy nie chcą prowadzić centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

Ani gminy, ani firmy nie chcą prowadzić centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Jednak resort rozwoju regionalnego nie wyklucza, że sfinansuje tworzenie kolejnych tego typu instytucji - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


VAT: używany w firmie program komputerowy może zostać uznany za ewidencję podatkową

Podatnik musi udowodnić, że program komputerowy zainstalowany w firmie do rejestracji procesów gospodarczych nie odzwierciedla rzeczywiście dokonanych transakcji kupna i sprzedaży – orzekł NSA.
zobacz więcej »


Zwolnienie z VAT tylko bezpośrednich usług

Preferencyjne opodatkowanie usług medycznych zależy od tego, kto wystawił fakturę – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Po połączeniu spółek nie zawsze trzeba składać CIT-8

Jest obowiązek sporządzenia zeznania za rok podatkowy, który zakończył się w dniu zamknięcia ksiąg spółki przejmowanej. Jednak nie w każdym przypadku zamknięcie będzie obligatoryjne. Na dzień przejęcia zamyka się księgi rachunkowe spółki przejmowanej. Co wówczas z zeznaniem rocznym?
zobacz więcej »


W czasie urlopu nie opłaca się składek od umowy o dzieło

Płatnik, który potrącił pracownikowi korzystającemu z urlopu bezpłatnego składki od zawartej w tym okresie umowy o dzieło, powinien skorygować złożone dokumenty rozliczeniowe.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-12 08:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.