.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dłuższe wakacje dla niepełnosprawnego podwładnego

Info Baza (2011-04-14), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 14 kwietnia 2011 r. «

Dłuższe wakacje dla niepełnosprawnego podwładnego

Jak donosi Rzeczpospolita pierwszy dodatkowy urlop osoba niepełnosprawna nabywa w całości, nawet jeżeli uzyska prawo do niego dopiero w grudniu. Takie wyjaśnienie podaje Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Odprawę emerytalno-rentowa można uzyskać tylko raz

Odprawa emerytalno - rentowa przysługuje w związku z nabyciem prawa do jednego z tych świadczeń. Nie jest konieczne, aby przejście na emeryturę czy rentę było bezpośrednim powodem rozwiązania stosunku pracy – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w Olsztynie (28 kwietnia) i Gdańsku (29 kwietnia
zobacz więcej »


Zmiany w rozliczaniu dla importerów

Znowelizowana ustawa o VAT obowiązuje od 1 kwietnia. Jeden z jej przepisów dotyczy procedury uproszczonej w imporcie. To korzystna zmiana oczekiwana przez importerów - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Spłata dla byłej żony wolna od daniny

Pożyczający od bliskich ma prawo do zwolnienia z podatku i to nawet gdy dana kwota trafi na nienależące do niego konto – tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.
zobacz więcej »


Prezes bez wynagrodzenia to ryzyko dla spółki

Członek zarządu może wykonywać swoje obowiązki za darmo, ale wtedy w firmie może się pojawić przychód do opodatkowania, który powstanie z nieodpłatnego świadczenia, jakim jest jego praca - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


ZUS nie powinien zawsze wymierzać opłaty dodatkowej

Za nieterminowe regulowanie składek płatnik musi liczyć się z konsekwencjami. ZUS nalicza odsetki za zwłokę oraz ma prawo wymierzyć opłatę dodatkową - informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Niepełnosprawny bezrobotny dostanie więcej

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, niepełnosprawny bezrobotny może starać się o dofinansowanie z PFRON. Do wzięcia jest 51,5 tys. zł na założenie firmy. Szanse mają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.
zobacz więcej »


Zmiana opon to w ewidencji koszt operacyjny

Spółka będzie zmieniać opony zimowe na letnie w służbowych samochodach. Jak koszty z tym związane ująć w księgach? - pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracujący za granicą nie otrzyma świadczenia przedemerytalnego

Osoby, które pracują w państwach Unii, nie mogą liczyć na świadczenie przedemerytalne w Polsce. ZUS nie wliczy im do stażu pracy okresu przepracowanego zagranicą.
zobacz więcej »


Surowsze kary dla przedsiębiorców za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców spoza UE

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, rząd przyjął 12 kwietnia br. projekt założeń projektu ustawy o sankcjach dla podmiotów zatrudniających obywateli państw trzecich przebywających na terytorium RP wbrew przepisom oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Przewiduje on kary dla firm i osób fizycznych za zatrudnianie cudzoziemców spoza UE bez wizy.
zobacz więcej »


Spadkobiercy nie muszą pokrywać należności wobec ZUS

Spadkobiercy ponoszą osobistą odpowiedzialność za składki na ubezpieczenia społeczne niezapłacone przez ich spadkodawcę - informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Różnicę finansową pokryje zasiłek wyrównawczy

Zasiłek wyrównawczy przysługuje pracownikowi ze zmniejszoną sprawnością do pracy, wykonującemu pracę w zakładowym lub międzyzakładowym ośrodku rehabilitacji zawodowej albo u pracodawcy na wyodrębnionym stanowisku pracy dostosowanym do potrzeb adaptacji lub przyuczenia do określonej pracy, jeżeli jego miesięczne wynagrodzenie osiągane podczas rehabilitacji będzie niższe od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Emeryt musi zwolnić się dwa razy

Przywrócony od początku tego roku obowiązek rezygnowania z zatrudnienia wraz z przejściem na emeryturę ma znacznie poważniejsze skutki, niż przewidywał minister finansów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zaległości spółki trzeba dochodzić w jednej decyzji

ZUS może wydać decyzję obciążającą odpowiedzialnością za składki. Decyzja może zostać podważona przed sądem, jeżeli nie wymienia wszystkich członków zarządu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-14 08:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.