.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Prawnicy i lekarze: już czas na zakup kas

Info Baza (2011-04-19), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 19 kwietnia 2011 r. «

Prawnicy i lekarze: już czas na zakup kas

Od 1 maja kolejna grupa podatników musi zainstalować kasy rejestrujące. Już teraz powinna powiadomić fiskusa o ich liczbie i miejscu używania – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Praktyka rozliczania podatku VAT w 2011 r. po zmianach ustaw i rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich interpretacji Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz wyroków sądów administracyjnych

Szkolenia w Warszawie (28 kwietnia), Poznaniu (5 maja) i Wrocławiu (9 maja).
zobacz więcej »


Jakie składniki wchodzą do podstawy wymiaru „chorobówki”?

Od wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uwzględniania w podstawie wymiaru świadczeń chorobowych poszczególnych składników wynagrodzenia upłynęły już prawie 3 lata. W dalszym ciągu jednak zagadnienie to stwarza płatnikom składek sporo trudności. Powodem jest zarówno brak stosownych uregulowań w przepisach o wynagrodzeniu, jak i obowiązujące w danym zakładzie pracy niejednoznaczne zasady wypłaty poszczególnych składników wynagrodzenia.
zobacz więcej »


Fiskus nie poprawi błędów za podatnika

To w interesie każdego z nas jest sprawdzenie, czy organizacja, na którą przekazaliśmy pieniądze przed rokiem, wciąż ma prawo przyjmować wpływy z 1 procenta.
zobacz więcej »


Za złamaną nogę przedsiębiorca nie zawsze dostanie pieniądze

ZUS odmówi wypłaty jednorazowego odszkodowania osobie prowadzącej działalność gospodarczą, która doznała uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku. Powód? Zadłużenie składkowe – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Znaczenie kontroli wewnętrznej w przedsiębiorstwie

Zarządzanie finansami firmy wiąże się z planowaniem pewnych celów finansowych i podejmowaniem określonych działań dla ich realizacji. Aby dowiedzieć się, jaki jest efekt tych działań i czy podczas ich wykonywania nie dochodzi do nieprawidłowości, przeprowadza się kontrolę wewnętrzną. Pozwala ona wykryć nieefektywne czy nieuczciwe postępowanie.
zobacz więcej »


Spółki nie stosują zasad podatkowych

Spółki, których sprawozdania podlegają badaniu przez rewidenta nie mogą sporządzać ich na podstawie ewidencji podatkowej – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Każdy ze współposiadaczy konta może dysponować samodzielnie pieniędzmi na nim zgromadzonymi

Jak czytamy w Rzeczpospolitej zgodnie z prawem bankowym w przypadku rachunku wspólnego prowadzonego dla wspólników spółki cywilnej, o ile umowa rachunku bankowego nie stanowi inaczej, każdy ze współposiadaczy rachunku może dysponować samodzielnie środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku i może w każdym czasie wypowiedzieć umowę ze skutkiem dla pozostałych współposiadaczy.
zobacz więcej »


Wsparcie na inwestycje

W wyniku zmian w przepisach dotyczących wspierania działalności inwestycyjnej przedsiębiorcy korzystający z kredytu technologicznego mogą liczyć na wyższe dofinansowanie - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Albo szczytny cel, albo rozliczenie z żoną

Małżonkowie, którzy chcą skorzystać ze wspólnego opodatkowania, muszą ustalić jeden cel, na który przekażą pieniądze. W przeciwnym razie każde z osobna musi złożyć zeznanie - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-19 08:43Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.