.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nie wszyscy emeryci muszą rezygnować z pracy

Info Baza (2011-05-05), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER z 5 maja 2011 r. «

Nie wszyscy emeryci muszą rezygnować z pracy

Informacja ZUS z 4 maja 2011 r.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia w Katowicach (12 maja 2011 r.), Krakowie (13 maja), Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »


Potrącenia z wynagrodzenia za pracę i świadczeń chorobowych

Zasady dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę określają przepisy Kodeksu pracy. Na pensję pracownika może się jednak składać, oprócz wynagrodzenia za pracę, także wynagrodzenie bądź zasiłek chorobowy. W takiej sytuacji inny jest sposób dokonywania potrąceń niealimentacyjnych z wynagrodzenia za pracę, a inny z zasiłku chorobowego.
zobacz więcej »


Ulgi we wpłatach na PFRON w 2011 r.

Przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają wymaganej liczby pracowników niepełnosprawnych, mogą uzyskać tzw. ulgi we wpłatach na PFRON. Podstawą jest obowiązujący od 1 stycznia 2011 w nowym brzmieniu art. 22 ust, 1 ustawy z 27 sierpnia 1997 o rehabilitacji (...) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wymagania i parametry dla pomieszczeń biurowych

Jesteśmy w trakcie przygotowywania pomieszczeń biurowych dla naszych pracowników. Większość z nich będzie pracować przy komputerach. Czy są jakieś specjalne parametry określające jak powinno wyglądać pomieszczenie przystosowane do pracy biurowej?
zobacz więcej »


Pracodawca nie może pytać kandydatki do pracy o to, czy jest w ciąży lub czy planuje urodzenie dziecka

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zgodnie z art. 22 k.p. podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą paść wyłącznie pytania o imię i nazwisko, imiona rodziców, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), wykształcenie, przebieg dotychczasowej kariery, numer PESEL.
zobacz więcej »


Preferowanie osób z niepełnosprawnością w trakcie konkursów na wolne stanowiska w urzędach może być niezgodne z konstytucją

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, od półtora roku trwają prace w Sejmie nad komisyjnym projektem nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, ustawy o pracownikach samorządowych i niektórych innych ustaw.
zobacz więcej »


Za brak troski o BHP trzeba słono zapłacić

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, koszty i kwoty, jakie obciążają firmę po wypadku przy pracy, mogą być ogromne. W 2007 r. Centralny Instytut Pracy szacował przeciętną cenę wypadku na 31 tys. zł, a jedno z takich zdarzeń na budowie kosztowało prawie 2 mln zł.
zobacz więcej »


Wcześniejsza emerytura bez wychowawczego

ZUS nadal odmawia doliczenia do stażu emerytalnego uprawniającego do wcześniejszej emerytury okresu urlopu wychowawczego, z którego ubezpieczone korzystały przed 1999 r. – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Emeryturę lub rentę można ponownie przeliczyć

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, wysokość emerytury lub renty może być obliczona (po raz kolejny) od ustalonej na nowo podstawy jej wymiaru, jeśli osoba ubiegająca się o przeliczenie świadczenia spełnia łącznie następujące warunki...
zobacz więcej »


Wcześniejsi emeryci nie muszą się zwalniać z obecnej pracy

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, ZUS nie wstrzyma wypłaty świadczenia osobom, które łączą pobieranie wcześniejszej emerytury z pracą zawodową. Wkrótce zaczynie się wypłata zawieszonych świadczeń. ZUS zmienił interpretację przepisów dotyczących zawieszania wypłaty emerytur.
zobacz więcej »


dodano: 2011-05-05 09:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.