.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiana numerów rachunków bankowych dla wpłat obowiązkowych na PFRON

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w związku z wchodzącym w życie z dniem 1 maja 2011 r. rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 15 kwietnia 2011 r. w sprawie wolnych środków niektórych jednostek sektora finansów publicznych przyjmowanych przez Ministra Finansów w depozyt lub zarządzanie (Dz.U. Nr 81, poz.443), zostają otwarte rachunki bankowe dla pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia w Katowicach (12 maja 2011 r.), Krakowie (13 maja), Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »

 
"Mieszana" organizacja czasu pracy nie usprawiedliwia nadgodzin

Niewypłacenie dodatkowego wynagrodzenia za pracę z tytułu stałego przekraczania obowiązujących pracownika norm czasu pracy nie może być usprawiedliwione powoływaniem się przez pracodawcę na nieznaną prawu pracy konstrukcję "mieszanego czasu pracy".
zobacz więcej »


Zadaniowy czas pracy za kółkiem

Czas pracy kierowcy podlega rygorystycznym uregulowaniom, które określają m.in. dopuszczalny czas jazdy i konieczne przerwy w prowadzeniu pojazdu. Ten rygoryzm w organizacji czasu pracy kierowcy wymagany jest w każdym systemie czasu pracy, w którym jest on zatrudniony. W systemie zadaniowym ulega on jednak pewnemu rozluźnieniu, co nie powinno wpływać na zachowanie obowiązujących kierowcę norm czasu pracy.
zobacz więcej »


Badania kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami: Nowelizacja rozporządzenia

W Dzienniku Ustaw nr 88 z 28 kwietnia 2011 pod pozycją 503 zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 kwietnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.
zobacz więcej »


Informacja PFRON o nowej wersji systemu SODiR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od 18 kwietnia 2011 r. dostępna jest nowa wersja SODiR Off-line 8.69
zobacz więcej »


PFRON nie straci osobowości prawnej

– Udało się uchronić osobowość prawną Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czyli nie stanie się on, tak jak pozostałe fundusze w Polsce, rachunkiem bankowym – powiedział Jarosław Duda, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Zmiana kont bankowych oddziałów PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Informuje, że uległy zmianie konta bankowe oddziałów: łódzkiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego.
zobacz więcej »


Jakie kary za spóźnione zeznanie podatkowe?

Podatnicy którzy nie rozliczyli się na czas z podatku za 2010 r., narażają się na sankcje karne.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT dotyczącego obrotu złomem po 1 kwietnia 2011 r.

Interpretacja ogólna Ministra Finansów w sprawie stosowania przepisu art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)
zobacz więcej »


Wysokie kary za brak kas fiskalnych

Za brak stosowania w terminie kasy fiskalnej, podatnik naraża się na 30-proc. sankcję w VAT oraz kary za przestępstwo karne skarbowe – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Przelewy masowe pomogą usprawnić firmowe rozliczenia

Przelewy masowe stosowane do przekazywania pracownikom pensji oferują możliwość księgowania na rachunku firmy jedną kwotą wielu przelewów wychodzących. Firma może zrealizować wiele płatności, a w historii transakcji wykazane jako jedno zbiorcze obciążenie – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy można dokonać odpisu aktualizującego

Podmiot poniósł nakłady na budowę nowej linii produkcyjnej. Jednak została zaniechana dalsza budowa. Czy należy dokonać odpisu aktualizującego? – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Procedura ratyfikacji "Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych" rozpoczęta

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (Departament Analiz Ekonomicznych i Prognoz) zakończyło opracowywanie analiz zgodności ustawodawstwa polskiego z postanowieniami Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, z 2006 roku. Na ich podstawie podjęta została decyzja o wszczęciu procedury ratyfikacji przez Polskę tej konwencji.
zobacz więcej »


Sejm znowelizował ustawę o PIP

Na posiedzeniu 28 kwietnia br. Sejm uchwalił zmiany w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy.
zobacz więcej »


dodano: 2011-05-06 09:09Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.