.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 11 maja 2011 r. «

Wymiar czasu pracy dla pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym w maju 2011 r.

Wszyscy piszą, że godziny robocze dla niepełnosprawnych liczymy na podstawie art. 130 Kodeksu pracy. On jednak w schemacie wyliczeń uwzględnia tylko normę ośmiogodzinną. Jak policzyć zatem wymiar czasu pracy osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, skoro ich norma nie wynosi 8 godzin na dobę, lecz 7 – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zbieg tytułów do ubezpieczeń

Jeśli ubezpieczony jest aktywny zawodowo i uzyskuje przychody z kilku źródeł, następuje wówczas zbieg tytułów do ubezpieczeń. Wobec takich osób stosuje się szczególne zasady objęcia tymi ubezpieczeniami. Trzeba wtedy rozstrzygnąć z jakiego tytułu oraz jakim ubezpieczeniom dana osoba podlega. Nie pozostaje to również bez wpływu na pobierane przez ubezpieczonych świadczenia emerytalno-rentowe.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenia w Katowicach (12 maja 2011 r.), Krakowie (13 maja), Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »


Dwudzieste urodziny PFRON

Równo dwadzieścia lat temu, 9 maja 1991 roku, polski parlament uchwalił ustawę o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, która usankcjonowała stworzenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


PFRON przypomina: Uległ zmianie druk składany przez osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą – WN-U-G

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina w komunikacie z 9 maja 2011 r., iż w związku z wejściem w życie z dniem 08 marca 2011 r. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 lutego 2011 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 50, poz. 260), uległ zmianie druk składany przez osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą.
zobacz więcej »


Liczba pracodawców osób niepełnosprawnych i zatrudnionych przez nich pracowników niepełnosprawnych w marcu 2011 r.

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych opublikowało ostatnie opracowane przez PFRON na podstawie systemu SODiR dane o zatrudnieniu pracowników niepełnosprawnych – dotyczą I kwartału 2011 r.
zobacz więcej »


Poczęstunek w trakcie imprezy targowej to nie reprezentacja, lecz reklama

Z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT wynika, że nie zaliczamy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reprezentację, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności i napojów, w tym alkoholowych. Z tego wynika, że wydatki na reklamę będą kosztami uzyskania przychodów, natomiast wydatki na reprezentację nie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


W jaki sposób rozliczyć opłaty za autostradę i parkowanie

Firma może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zwrócone pracownikom wydatki za przejazd autostradą i parkowanie tylko w ramach limitu wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu. Tak orzekł WSA w Poznaniu 8 kwietnia 2011 (I SA/Po 913/10). Wyrok omawia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Firmy: Rząd zagarnia pieniądze dla bezrobotnych

Nawet na 600 lat starczy pieniędzy z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, na które łożą firmy. Mimo to dalej muszą płacić. Przedsiębiorcy nie chcą, aby te środki służyły politykom do łatania dziury budżetowej, zamiast iść na aktywizację zawodową – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
zobacz więcej »


Nowe składki wypadkowe

W poniedziałek 16 maja mija termin na złożenie deklaracji rozliczeniowych ZUS DRA za kwiecień. Należy w niej uwzględnić nowo wyliczoną stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe, która będzie obowiązywała do 31 marca 2012 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Organizator strajku może odpowiedzieć za straty firmy

Zakaz protestu z powodu ewentualnej szkody pracodawcy trzeba traktować poważnie. Za jego złamanie grozi odpowiedzialność materialna – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kody ubezpieczeniowe dla niań

MPiPS przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz innych dokumentów.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-11 08:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.