.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Oddawanie czasu wolnego za nadgodziny

Info Baza (2011-05-12), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 12 maja 2011 r. «

Oddawanie czasu wolnego za nadgodziny

Wystąpienie pracy nadliczbowej powoduje konieczność zrekompensowania jej przez pracodawcę. Prawo pracy przewiduje w tym zakresie dwie formy rekompensaty – udzielenie czasu wolnego lub zapłatę dodatku za pracę w nadgodzinach. Decyzja co do wyboru jednej z tych form należy do pracodawcy, choć pracownik może też zgłaszać swoje wnioski.
zobacz więcej »


Badania okresowe zwolnione z VAT

Przeprowadzanie badań wstępnych, okresowych, kontrolnych, profilaktycznych i sanitarno-epidemiologicznych oraz wydanie orzeczenia lekarskiego dla pracowników, uczniów, studentów i pracowników młodocianych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 i 19 ustawy o VAT. Tak uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z dnia 13 kwietnia 2011 r., nr ILPP2/443-122/11-2/AK.
zobacz więcej »


Praktyka rozliczania podatku VAT w 2011 r. po zmianach ustaw i rozporządzeń wykonawczych, z uwzględnieniem ostatnich interpretacji Izb Skarbowych, wyjaśnień Ministerstwa Finansów oraz wyroków sądów administracyjnych

Szkolenie w Poznaniu w dniu 2 czerwca 2011 r.
zobacz więcej »


Standardy emisyjne z instalacji

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 22 kwietnia 2011 r.
zobacz więcej »


Pracodawcy płacą składki na FEP za dziesiątki tysięcy pracowników, którzy nie będą mogli skorzystać z emerytur pomostowych

Ponad 8,5 tys. pracodawców płaci składki na specjalny Fundusz Emerytur Pomostowych. Pieniądze są wpłacane za 324,3 tys. pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. W ubiegłym roku firmy zgłosiły do ZUS 107,5 tys. stanowisk, na których praca uprawnia do emerytury pomostowej – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Czy należyta staranność nabywcy wystarcza do odliczenia VAT

Podatnik, który otrzymał od kontrahenta fakturę za usługę lub dostawę w rzeczywistości wykonaną przez kogoś innego, może odliczyć VAT, jeśli nie wiedział o oszustwie i z okoliczności transakcji nie mógł się o nim dowiedzieć – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fikcyjne faktury: inspektorzy kontroli skarbowej zintensyfikują swoje działania

Firmy wykorzystują puste faktury by płacić mniejsze podatki, a także do rozliczania unijnych dotacji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dzięki e-fakturom można obniżyć koszty funkcjonowania firmy

Jak donosi Rzeczpospolita, ostatnio fiskus potwierdził, że możliwe jest przesyłanie e-mailem faktur w formacie PDF. W interpretacji z 21 lutego 2011 (IPPP1-443-1175/10-4/EK) Izba Skarbowa w Warszawie uznała, że można przesyłać faktury sprzedaży i ich korekty pocztą elektroniczną w formie plików PDF.
zobacz więcej »


Jak poprawiać błędy w sprawozdaniach finansowych?

Zdarza się, że dopiero po pewnym czasie firma odkryje pomyłkę. Sposób jej poprawienia zależy m.in. od tego, czy może ona wpływać na decyzje osób czytających bilans lub rachunek zysków i strat – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć charytatywną darowiznę

Spółka z o.o. przekazała w formie darowizny własnej produkcji chleb na cele charytatywne. Jak taką operację ująć w księgach rachunkowych?  – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zatrudnienie cudzoziemca nie dla firm zalegających ze składami

W zaproszeniu do pracy dla Ukraińca znajdzie się oświadczenie przedsiębiorcy, że nie zalega ze składkami ZUS i podatkami – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wyższe emerytury dla represjonowanych?

Jak informuje Rzeczpospolita, senacki projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS, przewiduje, że okresy niewykonywania pracy w PRL na skutek represji politycznych będą zaliczane do okresów składkowych.
zobacz więcej »


Czy pracownicy mundurowi trafią do ZUS i będą pracowali dłużej?

Rada Gospodarcza przy premierze chce, aby policjanci i żołnierze zostali wcieleni do ZUS, a funkcjonariusze musieliby pracować minimum 35 lat – donosi Gazeta Wyborcza.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-12 09:42Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.