.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wszystko o premiach dla pracownika

Info Baza (2011-05-16), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 16 maja 2011 r. «

Wszystko o premiach dla pracownika

Premie pieniężne są bardzo popularnym składnikiem wynagrodzenia za pracę. Stanowią one chyba najczęściej spotykany dodatkowy element obok pensji zasadniczej. Jednak przesłanki ich przyznawania są bardzo zróżnicowane, w zależności od przepisów dotyczących danego pracodawcy. W większości przypadków jako przychód ze stosunku pracy podlegają one oskładkowaniu, co w konsekwencji przekłada się odpowiednio na wysokość ewentualnych świadczeń chorobowych pracownika.
zobacz więcej »


Doraźna opieka medyczna w zakładzie pracy chronionej

Stanowisko Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z maja 2011 r., uzyskane przez redakcję „Rzeczpospolitej”.
zobacz więcej »


Planowanie i rozliczanie czasu pracy oraz naliczanie wynagrodzeń za czas pracy w 2011 roku

Szkolenie w Warszawie w dniu 20 maja 2011 r.
zobacz więcej »


Z wykorzystaniem urlopu ojcowskiego lepiej poczekać

Jeśli pracownik, któremu w tym roku urodzi się dziecko, przetrzyma do końca grudnia, wtedy będzie mógł spędzić dwa tygodnie z maluchem, a nie tydzień – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Niepełnosprawny pracownik nie odpracuje 2 maja w sobotę

Nie jesteśmy zakładem pracy chronionej, ale zatrudniamy kilku niepełnosprawnych, którzy pracują 8 godzin dziennie i 40 tygodniowo. 2 maja wszyscy pracownicy firmy mieli wolny dzień, ale z obowiązkiem odpracowania 14 maja. Czy w przypadku tej grupy zawodowej obowiązek odpracowania wolnego między majowymi światami jest prawidłowy?  – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urlopu wychowawczego udziela się najwyżej do końca trwania umowy

Maksymalny wymiar urlopu wychowawczego przysługującego pracownikowi wynosi 3 lata, przy czym, może być on wykorzystany w częściach, nie więcej jednak niż w czterech – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Uwzględnianie emerytów i rencistów uprawnionych do świadczeń z ZFŚS

W jaki sposób uwzględniać i czy w ogóle uwzględniać emerytów i rencistów uprawnionych do świadczeń z ZFŚS przy naliczaniu wysokości odpisu? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej a odpis na ZFŚS

Nie jesteśmy zakładem pracy chronionej, ale zatrudniamy pracownika o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Czy powinniśmy dokonać odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych na takiego pracownika – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Wykupienie auta od leasingodawcy uprawnia do ponownego odliczenia VAT

Jak donosi Rzeczpospolita, z interpretacji wydanej 11 kwietnia 2011 r. przez Izbę Skarbową w Poznaniu (ILPP2/443-29/11-4/ MR) wynika, że podatnik, który korzysta z opcji wykupu samochodu z leasingu operacyjnego, może odliczyć 60 proc. VAT naliczonego z faktury zakupu, nie więcej niż 6000 zł.
zobacz więcej »


Sprawozdanie finansowe należy przechowywać bezterminowo

Sprawozdanie finansowe za 2010 rok, które zostało zatwierdzone, należy przekazać do archiwizacji. Podmioty mogą w tym celu skorzystać z wyspecjalizowanej firmy świadczącej usługi w zakresie przechowywania dokumentów, ale o przekazaniu sprawozdania do archiwizacji firmie zewnętrznej trzeba poinformować urząd skarbowy w ciągu 15 dni – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zawieszenie zakładowego układu zbiorowego pracy

Instytucja zawieszenia stosowania zakładowego układu zbiorowego pracy służy przezwyciężeniu trudności finansowych pracodawcy. Zasady jej stosowania określa art. 24127 Kodeksu pracy.
zobacz więcej »


ZFŚS: Odpisy na byłych pracowników

Dokonujemy odpisu na emerytów i rencistów – byłych pracowników naszego zakładu. Ile powinien wynieść taki odpis - 37,5 proc. czy 6,25 proc.? – zastanawia się czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-16 09:03Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.