.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Waloryzacja emerytur i rent 2012

Info Baza (2011-05-17), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 17 maja 2011 r. «

Waloryzacja emerytur i rent 2012

Przyszłoroczna marcowa waloryzacja świadczeń obejmie ok. 9,5 mln Polaków, którzy co miesiąc dostają emerytury i renty z ZUS, KRUS, Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, Wojskowego Biura Emerytalnego MON i Biura Emerytalnego Służby Więziennej.
zobacz więcej »


Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska w I półroczu 2011 r.

Nowy cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Wzrost dodatkowych przychodów emeryta lub rencisty

Jestem uprawniona do renty z tytułu niezdolności do pracy. Z dniem 1 lutego br. zatrudniłam się na umowę o pracę na 1/2 etatu, o czym poinformowałam ZUS. W złożonym przez siebie oświadczeniu zaznaczyłam, iż moim zamiarem jest osiąganie przychodów w wysokości niepowodującej zawieszenia lub zmniejszenia renty. Dlatego też w dalszym ciągu otrzymuję świadczenie w pełnej wysokości. Z dniem 1 kwietnie br. przeszłam jednak na pełny etat, a moje zarobki znacznie wzrosły, przekraczając dolną granicę przychodów. Co powinnam w tej sytuacji zrobić, aby nie powstała nadpłata świadczenia?
zobacz więcej »


Środki ZFRON na sfinansowanie wynagrodzeń pracowników?

Czy jest możliwość sfinansowania części wynagrodzeń z rachunku bankowego zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jeśli zabraknie nam środków na pensje? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Środki z zfśs w kosztach uzyskania przychodu

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, środki zakładowego funduszu świadczeń socjalnych muszą być gromadzone na osobnym rachunku bankowym. Administruje nimi pracodawca. Nie podlegają egzekucji, a niewykorzystane w danym roku kalendarzowym przechodzą na rok następny. Odpisy i zwiększenia stanowią koszt uzyskania przychodu dla zakładu pracy, o czym wprost stanowi art. 6 ust. 1 ustawy o zfśs.
zobacz więcej »


Czy można uwzględnić VAT z faktur wystawionych z góry?

Aby bez ryzyka odliczyć podatek z faktur otrzymanych za prenumeratę lub usługi ciągłe, które będą wykonane w przyszłości, lepiej uregulować należności wobec kontrahenta – ostrzega Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nie wzrosną stawki za wydanie interpretacji podatkowej

Jak informuje Ministerstwo Finansów, w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej,  odstąpiono od wprowadzania zmian dotyczących podwyższenia i różnicowania wysokości opłat za wniosek o wydanie interpretacji podatkowych.
zobacz więcej »


Przedawniona należność nie jest kosztem uzyskania przychodów

Należność spółki z ograniczoną odpowiedzialnością od kontrahenta zagranicznego przedawniła się. Jej wycena na dzień bilansowy skutkowała powstaniem zarówno ujemnych jak i dodatnich różnic kursowych. W jaki sposób należy więc wyksięgować przedawnioną wierzytelność oraz różnice kursowe i jakie są podatkowe skutki przedawnienia – pyta czytelnik „DGP”.
zobacz więcej »


Ubezpieczenie emerytalno-rentowe: Wakacje od składek dla początkujących przedsiębiorców

Przedsiębiorca nie będzie musiał podlegać ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu nawet przez pięć miesięcy od rozpoczęcia działalności – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Księgowość onlie: Księgowy tańszy i dostępny 24 godziny

Księgowość online, to w rzeczywistości znacznie więcej niż same rozliczenia podatkowe, to prowadzenie całej ewidencji księgowej firmy za pomocą aplikacji online. To systemy pozwalającej przedsiębiorcy wystawiać faktury, wprowadzać koszty, generować raporty księgowe – tłumaczy Wiktor Sarota z inFakt.pl.
zobacz więcej »


ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

Ponad 41 mln zł wstrzymanych bądź cofniętych świadczeń chorobowych z ubezpieczenia społecznego. To efekt przeprowadzonej przez ZUS w pierwszym kwartale tego roku kontroli zwolnień lekarskich.
zobacz więcej »


Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w oddziałach ZUS

25 maja 2011 r. z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”. Jego celem jest upowszechnienie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Zmiana konta bankowego Małopolskiego Oddziału PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż z dniem 1 maja 2011 r. uległo zmianie konto bankowe Oddziału Małopolskiego.
zobacz więcej »


Nowelizacja prawa ochrony środowiska

Ustawa z dnia 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 99 z 16 maja 2011 r. pod pozycją 569.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-17 09:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.