.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

MPiPS i GIP w sprawie współczynnika ekwiwalentowego w 2011 r.

Info Baza (2011-06-01), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 1 czerwca 2011 r. «

MPiPS i GIP w sprawie współczynnika ekwiwalentowego w 2011 r.

Zniesiona od stycznia zasada oddawania wolnego za święto przypadające tego samego dnia co wolne wynikające z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy wpłynęła na liczbę dni, które przypadają do przepracowania w poszczególnych miesiącach kalendarzowych. To wpływa na obliczenie współczynnika ekwiwalentowego służącego do ustalenia ekwiwalentu za jeden dzień niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego. Rzeczpospolita omawia stanowiska Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektoratu Pracy dotyczące obliczania współczynnika.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT w 2011 r.

Szkolenie w Poznaniu w dniu 2 czerwca 2011 r.
zobacz więcej »


Trzynastkę trzeba ująć w okresie, którego dotyczy

Zgodnie z układem zbiorowym pracy jednostka wypłaca trzynastkę do końca maja, a tak naprawdę robi to w marcu. Trzynastka dotyczy roku poprzedniego. Na moment wypłaty trwa badanie sprawozdania finansowego za rok miniony (ma ustawowy obowiązek badania). Czy możemy zapisać w polityce rachunkowości, że w sposób ciągły, na przestrzeni lat zaliczam bilansowo ten wydatek do kosztów roku bieżącego, czy powinniśmy zaksięgować trzynastkę do rozliczeń międzyokresowych kosztów biernych w korespondencji z kontami zespołu „5” w grudniu roku badanego – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Paragon z kasy będzie dowodem

Zmiany w ustawie o rachunkowości i VAT (druk sejmowy 2179) umożliwią ujmowanie w księgach pewnych typów wydatków na podstawie paragonów fiskalnych – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Niezagrożone emerytury z ZUS

Zadłużenie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na koniec 2012 roku wyniesie 17,7 mld zł. ZUS na wypłatę emerytur wykorzysta pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Rząd poprawiłby kondycję FUS, wydłużając wiek emerytalny i podwyższając składkę rentową – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


VAT: Czy zabudowa kuchni to modernizacja lokalu mieszkalnego

Firmy montujące szafy wnękowe, zabudowę kuchni i łazienek nie są pewne, z jaką stawką VAT wystawiać faktury.
zobacz więcej »


Faktury mieszane zgodne z prawem

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie potwierdził (SA/Wa 2317/10), że kopie faktur papierowych mogą być przechowywane w formie elektronicznej. Sprawa dotyczyła spółki, która w ciągu miesiąca wystawiała faktury w tysiącach sztuk – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Urzędnicy mają już kilka polis OC do wyboru

Na rynku pojawiły się pierwsze oferty ubezpieczeń dla urzędników na pokrycie odszkodowań, jakie zapłacą za decyzje wydane z naruszeniem prawa – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Czy będą nowe zasady obliczania kapitału początkowego

Minister pracy chce zmienić przepisy w naliczaniu kapitału początkowego. Dzięki temu Polacy, którzy pracowali krócej niż sześć miesięcy przed 1999 rokiem będą mieli wyższe emerytury – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Karty do głosowania także dla niewidomych

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, osoby niewidome będą mogły głosować przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a –  tak wynika z przyjętej przez Sejm nowelizacji Kodeksu wyborczego (Dz.U. z 2011r. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.). Celem nowych przepisów jest ułatwienie głosowania wyborcom niepełnosprawnym. Za takiego będzie uważana osoba o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
zobacz więcej »


MRR chce zwiększyć liczbę projektów dla osób niepełnosprawnych

Mimo, że osoby niepełnosprawne są jedną z priorytetowych grup objętych wsparciem programu  „Kapitał ludzki”, to z dostępnych możliwości skorzystało tylko 93 tys. niepełnosprawnych, czyli zaledwie 3 proc. osób biorących udział w dotowanych projektach – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-01 10:03Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.