.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe wzory informacji miesięcznej i rocznej składanej w PFRON

Info Baza (2011-06-07), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 7 czerwca 2011 r. «

Nowe wzory informacji miesięcznej i rocznej składanej w PFRON

Jeszcze tylko do końca czerwca br. przedsiębiorcy mogą składać miesięczne informacje o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na dotychczasowych drukach. Po tej dacie trzeba będzie obowiązkowo korzystać z nowych formularzy. Czym się one różnią?
zobacz więcej »


Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON  w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne

Szkolenia w Gdańsku (16 czerwca 2011 r.), Poznaniu (22 czerwca), Krakowie (22 lipca)
zobacz więcej »


Powrót do pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego

Praca wykonywana w trakcie orzeczonej niezdolności do pracy pozbawia ubezpieczonego prawa do świadczenia chorobowego za cały okres tego zwolnienia. Tak wynika z przepisów ustawy zasiłkowej. Czy istnieje zatem możliwość powrotu do pracy, jeżeli ubezpieczony wcześniej odzyska zdolność do pracy, bez narażenia się na utratę zasiłku?
zobacz więcej »


Wydatki na autostradę i parking w kilometrówce

Opłaty za przejazd autostradą prywatnym autem wykorzystywanym w pracy są kosztem firmy tylko wówczas, gdy zmieszczą się w limicie. Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. W kilometrówce, zdaniem sądu, powinny zmieścić się również wydatki na płatne parkingi – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Liczenie stażu pracy dla ustalenia wymiaru urlopu

Osoba rozpoczynająca pracę, może wypoczywać już po pierwszym miesiącu świadczenia obowiązków pracowniczych, choć będzie to tylko 1/12 z jego rocznego wymiaru, czyli zazwyczaj 1,66 dnia, bo liczy się to z 20 dni. U takiej osoby urlop uzyskuje z dołu z upływem każdego miesiąca pracy aż do końca roku kalendarzowego – wyjaśnia Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zawieszona firma bez sprawozdania finansowego

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej od 2 czerwca przepisy umożliwią rezygnację ze sporządzania sprawozdania w czasie zawieszenia działalności gospodarczej. Decyzja ta nie wymaga udokumentowania.
zobacz więcej »
Księgowanie lokaty bankowej

Spółka założyła lokatę trzymiesięczną w banku, w którym posiada rachunek bieżący. Jak to ująć w księgach rachunkowych? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy składki ZUS mogą być ściągnięte z długu kontrahenta

ZUS zajmie kwoty nieopłaconych przez naszego partnera biznesowego faktur, ale tylko wtedy gdy uzna to za celowy i najmniej uciążliwy środek egzekucyjny. Nie warto takich sytuacji prowokować – ostrzega Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

  
Przyznanie renty rodzinnej w drodze wyjątku

Warunkiem przyznania renty rodzinnej w drodze wyjątku jest brak niezbędnych środków utrzymania – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Oszczędności w OFE rosną szybciej niż te na kontach w ZUS

Waloryzacja składek gromadzonych w ZUS na emeryturę wyniosła 4 proc. w 2010 roku. Przeciętna stopa zwrotu Otwartych Funduszy Emerytalnych wyniosła w 2010 roku 11 proc. –  informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wyższe zasiłki dla bezrobotnych

Jak informuje „DGP”, od 1 czerwca 2011 roku obowiązuje nieco wyższa kwota zasiłku dla bezrobotnych. Przez pierwsze trzy miesiące otrzymają oni 761,40 zł (dotychczas 742,10 zł). Potem, przez kolejne trzy miesiące lub dziewięć, dostaną zasiłek w wysokości 597,90 zł (dotychczas 582,70 zł).
zobacz więcej »

»
dodano: 2011-06-07 09:32Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.