.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czas pracy kierowców: Poradnik dla pracodawcy

Info Baza (2011-06-15), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 15 czerwca 2011 r. «

Czas pracy kierowców: Poradnik dla pracodawcy

Opracowanie Państwowej Inspekcji Pracy obejmujące m.in. dopuszczalne systemy i rozkłady czasu pracy,  ewidencję czasu pracy kierowców, rozliczanie czasu pracy, obligatoryjne przerwy i wypoczynki.
zobacz więcej »


Gospodarowanie odpadami – zmiany w prawie i praktyka stosowania przepisów w 2011 r.

Szkolenie w Warszawie w dniu 1 lipca 2011 r.
zobacz więcej »


Czy wypoczynek osoby niepełnosprawnej sfinansowany z ZFRON jest zwolniony z PIT

Zakład pracy chronionej wypłaca środki z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych osobom niepełnosprawnym na sfinansowanie wyjazdu na wypoczynek zorganizowany we własnym zakresie, który zalicza do wypoczynku zorganizowanego w innych formach. Czy jest to zwolnione z PIT? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kody ubezpieczeniowe dla niań, kody ubezpieczeniowe dla stypendystów urzędów pracy

W dniu 14 czerwca 2011 r. weszło w życie część przepisów nowelizacji rozporządzenia w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego (...).
zobacz więcej »


Co musisz zrobić, zanim zostaniesz VAT-owcem

Jakich formalności powinien dopełnić przedsiębiorca, który rozpoczyna działalność gospodarczą i od początku zamierza być czynnym podatnikiem? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Nie każde dofinansowanie wypoczynku pracownika pomniejszy przychód

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, małe firmy nie powinny mieć problemów z zaliczeniem do kosztów podatkowych wypłacanych zatrudnionym świadczeń urlopowych. Gorzej u większych przedsiębiorców.
zobacz więcej »


Kto odpowiada za prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki komandytowej

Osoba fizyczna zamierza wstąpić do spółki komandytowej. – Czy komandytariusz ponosi odpowiedzialność za księgi? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


PIT: Kiedy odszkodowanie od byłej firmy jest zwolnione od podatku

Osoba, której sąd przyznał rekompensatę za zbyt niską emeryturę z powodu błędu pracodawcy, nie płaci podatku. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jest to odpowiedź na pytanie mężczyzny, który otrzymywał zaniżoną emeryturę od początku 2005 r. do połowy 2007 r. Jego były pracodawca błędnie zakwalifikował w świadectwie pracy wykonywane przez niego zadania. Organ rentowy zastosował nieodpowiedni przelicznik i w konsekwencji zainteresowany pobierał niższe świadczenia, niż powinien Na wniosek mężczyzny organ rentowy skorygował później swoją decyzję, przyznając mu znacznie wyższą emeryturę.
zobacz więcej »


Jakie zmiany w OFE

W Kancelarii Premiera pracuje zespół, który ma przygotować zmiany podnoszące efektywność działania funduszy emerytalnych. Zapowiadane były one w czasie ostatnich prac nad zmianami w systemie emerytalnym, które spowodowały obniżenie składki trafiającej do funduszy emerytalnych. Nie należy jednak oczekiwać, że zmiany w tym zakresie zostaną przeprowadzone jeszcze przez obecny rząd – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zmiany zasad przyznawania rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

Są zawarte w projekcie ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, przedłożonym przez ministra pracy i polityki społecznej.
zobacz więcej »


dodano: 2011-06-15 11:16Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.