.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy trzeba wystawić fakturę wewnętrzną?

Info Baza (2011-06-16), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 16 czerwca 2011 r. «

Kiedy trzeba wystawić fakturę wewnętrzną?

Obowiązek dokumentowania sprzedaży fakturami VAT został określony w ustawie o VAT. Podatnicy VAT są obowiązani wystawić fakturę stwierdzającą dokonanie sprzedaży. Oprócz tego w ściśle określonych przypadkach zobowiązani są do wystawiania faktur wewnętrznych. Faktury te wystawiane są zarówno przy wykonywaniu czynności związanych z kontrahentami krajowymi, jak i zagranicznymi.
zobacz więcej »


Gospodarowanie odpadami – zmiany w prawie i praktyka stosowania przepisów w 2011 r.

Szkolenie w Warszawie w dniu 1 lipca 2011 r.
zobacz więcej »

 
Robocze godziny w porze nocnej

Praca może się odbywać zarówno w porze dziennej, jak i nocnej. Ponieważ jednak w tym drugim przypadku stopień obciążenia pracownika jest większy, przepisy prawa pracy wprowadzają dodatkowe wymogi wykonywania pracy w nocy. Pracownik świadczący taką pracę ma też prawo do pieniężnej gratyfikacji.
zobacz więcej »


ZFŚS: Czy zielona szkoła pozwoli na zwolnienie

Zakład pracy dofinansowuje pracownikom ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wypoczynek dzieci i młodzieży do lat 18 w formie zielonej szkoły. Pracownicy, starając się o dofinansowanie, przedstawiają zaświadczenie wydane przez szkołę. Czy takie dofinansowanie będzie zwolnione z PTT? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy pełniąca funkcje kierownicze, będąc w ciąży, może pracować w godzinach nadliczbowych

Jestem kierownikiem produkcji. Czy będąc w ciąży, mogę pracować dłużej niż osiem godzin? Mnie by to nie przeszkadzało, ale chcę wiedzieć, czy jest to zgodne z prawem? – – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nie tak łatwo zwolnić pracownika administracji

Po tym, gdy Trybunał Konstytucyjny uznał ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 – 2013 za niezgodną z Konstytucją, rząd będzie zachęcał urzędy do przeprowadzania zwolnień we własnym zakresie. Wyznaczając poszczególne osoby do zwolnień, urząd będzie musiał więc wykazać, dlaczego spośród pracowników o podobnym stażu i doświadczeniu zawodowym wybrał właśnie tę – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Naliczanie zasiłku chorobowego: Czy zaświadczenie o leczeniu szpitalnym może zastąpić druk L4

Pracownik w wieku poniżej 50 lat dostarczył zaświadczenie ze szpitala, w którym jest napisane, że planowany pobyt wynosi osiem tygodni i zaczyna się od 24 maja 2011 r. Nie przedstawił natomiast żadnego zwolnienia lekarskiego. Jak to wykazać w ZUS i jak wyliczyć wypłatę netto, jeśli zarabia minimum ustawowe (1386 zł) – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Stawki opłat za przejazd autostradą od 29 czerwca 2011 r.

W Dzienniku Ustaw nr 124 z 15 czerwca 2011 r. pod poz. 706 zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 czerwca 2011 r. w sprawie stawek opłat za przejazd autostradą.
zobacz więcej »


Gdzie opłacać składki za pracownika zatrudnionego przez polską firmę świadczącą usługi na Ukrainie

Jestem przedsiębiorcą i prowadzę działalność gospodarczą w Polsce. Działam w branży budowlanej. Nawiązałem kontakty handlowe na Ukrainie i rozważam zatrudnienie tam pracownika na podstawie umowy o pracę, specjalistę z zakresu marketingu, któremu planuję zlecić opracowanie strategii wejścia na rynek ukraiński. Czy od wynagrodzenia wypłacanego takiemu pracownikowi będę musiał potrącać składki na polskie ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Prowadzącemu działalność gospodarczą oszczędniej zatrudniać na zlecenie

Przedsiębiorca, który sam prowadzi działalność, powinien wspomagać się jedynie zleceniobiorcami. Wtedy nie reguluje składek na Fundusz Pracy. To się zmienia, gdy przyjmie na etat choćby jedną osobę – ostrzega Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Belka nie panikuje z powodu inflacji

Rada Polityki Pieniężnej na pewno nie wpadnie w panikę po danych o majowej inflacji i nie zacznie się zachowywać w sposób niewłaściwy dla gospodarki – przekonuje prezes NBP i jednocześnie szef Rady Marek Belka.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-16 11:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.