.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 17 czerwca 2011 r. «

Jak ustalić płacę za czas fizjoterapii dla niepełnosprawnego pracownika

Pracownik otrzymujący tylko pensję zasadniczą uzyskał od pracodawcy zgodę na zwolnienie od pracy w celu wykonania zabiegów fizjoterapeutycznych od 4 do 15 kwietnia 2011 r. w godzinach 10 – 13. W sumie nieobecność z tego powodu trwała 30 godzin. Jak ustalić wynagrodzenie za czas takiej nieobecności? – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Problemy zawierania i rozwiązywania umów o pracę, prowadzenia dokumentacji pracowniczej oraz rozrachunki z pracownikami po zmianach prawa w związku ze zbliżającym się końcem obowiązywania ustawy antykryzysowej

Szkolenie we Wrocławiu w dniu 21 lipca 2011 r.
zobacz więcej »


Czy refundacja obejmie składki współpracującej, niepełnosprawnej żony

Zamierzam prowadzić działalność wraz z żoną. Czy składki na ubezpieczenia społeczne żony, która jest osobą niepełnosprawną o lekkim stopniu niepełnosprawności, mogą zostać zrefundowane z PFRON? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy można odzyskać podatek z niezapłaconych faktur

Przedsiębiorca, który nie umie ściągnąć należności od kontrahenta, może skorzystać z tzw. ulgi na złe długi – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dlaczego frank jest taki mocny? Czy już tak zostanie?

Złe wieści z Grecji i niepewność co do kondycji gospodarczej strefy euro sprawiły, że inwestorzy masowo kupują bezpiecznego franka szwajcarskiego. Wczoraj kosztował niemal 3,34 zł - najwięcej w historii.
zobacz więcej »


XX-lecie systemu wsparcia osób niepełnosprawnych

Materiał z konferencji organizowanej przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, podsumowującej 20-letnie funkcjonowanie ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych – pierwszego aktu prawnego tej rangi całościowo odnoszącego się do osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Konta analityczne pozwolą na przyporządkowanie kosztów i przychodów do realizowanych projektów

Spółka chce uniknąć księgowania kosztów jednocześnie na kontach zespołu 4 i 5. W firmie usługowej jest realizowanych kilka kontraktów, a kierownik jednostki chce mieć przyporządkowane koszty i sprzedaż do tych kontraktów. Jak to rozwiązać z kontami zespołu 4 i 7? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Udział podwykonaców w spotkaniu szkoleniowo-integracyjnym to koszt uzyskania przychodu

Spółka fundująca imprezy szkoleniowo-integracyjne pomniejszy przychód o wydatki poniesione nie tylko na pracowników, ale też na podwykonawców. Jak donosi Rzeczpospolita tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 10 czerwca (III SA/Wa 3298/10).
zobacz więcej »


Młody niepełnosprawny może niewiele dorobić

Osoby, które utraciły zdolność do pracy przed 18. rokiem życia, dostają tylko 525 zł renty socjalnej, a jeżeli podejmą pracę, ich zarobki nie mogą przekroczyć 30 proc. średniej pensji, czyli niecałych 700 zł. W przeciwnym razie prawo do świadczeń zostanie im zawieszone. Limit zarobków rencistów socjalnych zniechęca do podejmowania zatrudnienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Drukowanie książek z 5-proc. stawką VAT

Nasza spółka zajmuje się drukowaniem m.in. książek (na zakupionym przez nas papierze). Przed 1 stycznia 2010 r. wystawialiśmy wydawcy fakturę z zerowym VAT za dostawę towarów. Czy po nowelizacji ustawy o VAT (m.in. ograniczeniu znaczenia klasyfikacji statystycznych i wprowadzeniu odwołania do PKWiU z 2008 r.) nadal możemy uznać, że nie jesteśmy usługodawcą, tylko sprzedajemy książki i mamy prawo stosować 5-proc. stawkę VAT – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


VAT: Sprawdzanie produktów spożywczych to nie opieka medyczna

Za badania żywności, wody i stanowisk pracy stacja sanitarno-epidemiologiczna wystawia faktury z 23-proc. VAT – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


PIT: Od napiwków pracodawca potrąca zaliczki

Fiskus twierdzi, że napiwki zawsze stanowią przychód podlegający opodatkowaniu. Mogą to być przychody ze stosunku pracy (art. 12 ustawy o PIT) bądź z tzw. innych źródeł (art. 20 ust. 1) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-17 10:11Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.