.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ustawa o rehabilitacji - tekst jednolity z 11 maja 2011 r.

Info Baza (2011-06-21), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 21 czerwca 2011 r. «

Ustawa o rehabilitacji – tekst jednolity z 11 maja 2011 r.

Tekst jednolity ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych został opublikowany w Dzienniku Ustaw z 20 czerwca 2011 r.
zobacz więcej »


Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON  w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne

Szkolenia w Poznaniu (22 czerwca), Gdańsku (15 lipca 2011 r.), Krakowie (22 lipca)
zobacz więcej »


Luka w prawie: Nie wiadomo od kiedy niepełnosprawnemu pracownikowi przysługuje prawo do dodatkowego urlopu

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, dodatkowe uprawnienia pracownicze, tj. urlop wypoczynkowy, dodatkowa przerwa w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek bądź zwolnienie z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia przysługują od dnia, od którego osoba niepełnosprawna została wliczona do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Tak stanowi dodany 1 czerwca br. art. 20C ustawy o rehabilitacji (...).
zobacz więcej »


Zasady ustalania „chorobowego” okresu zasiłkowego

W razie powstania niezdolności do pracy ubezpieczony może korzystać ze świadczeń chorobowych, wypłacanych odpowiednio z funduszu pracodawcy albo ZUS. Limit dni należnego świadczenia chorobowego jest jednak ograniczony w ramach tzw. okresu zasiłkowego. Przy jego obliczaniu należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.
zobacz więcej »


Zasiłek macierzyński możliwy także na urlopie wychowawczym

Urlop wychowawczy jest bezpłatny. Dla pracownicy, która z niego korzysta, jest to przerwa w świadczeniu pracy. W przeciwieństwie do urlopu macierzyńskiego w czasie tego wolnego ubezpieczona nie dostaje zasiłku macierzyńskiego. Od tej zasady są odstępstwa – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Późniejsza wypłata nie zwalnia ze składek na FP

Umowa-zlecenie, z której zgłosiliśmy zleceniobiorcę do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego, trwała od 2 stycznia z miesięcznym wynagrodzeniem 1000 zł. Z końcem maja umowa została zakończona, a zleceniobiorca – wyrejestrowany z ubezpieczeń. Jednak wynagrodzenie za kwiecień i maj w wysokości 2000 zł będzie wypłacone pod koniec czerwca. Od 1 czerwca ta osoba jest zatrudniona na umowę o pracę w innej firmie. Czy w takiej sytuacji od wynagrodzenia ze zlecenia naliczamy składkę na Fundusz Pracy? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Służbowym samochodem można dojeżdżać do pracy bez konsekwencji podatkowych

Dochód do opodatkowania się nie pojawi, gdy pojazd na polecenie pracodawcy będzie parkował pod domem, a parkowanie pod miejscem zamieszkania będzie należało do obowiązków pracownika – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Biuro rachunkowe może archiwizować dokumenty firmy

Obowiązek prowadzenia i przechowywania odpowiedniej dokumentacji rachunkowej ciąży na przedsiębiorcy. Obowiązek ten można przenieść np. na biuro rachunkowe – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Jak zostać podatnikiem akcyzy

Chcemy rozszerzyć działalność o produkcję i sprzedaż wyrobów akcyzowych. Jak wygląda rejestracja podatnika akcyzy? – pyta czytelni Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rewolucyjne zmiany w światowym internecie. Będą nowe domeny

Od stycznia 2012 roku będzie można się starać o nową domenę dla firmy lub organizacji, której końcówką będzie mogło być dowolne słowo. Specjaliści podkreślają, że to krok milowy w rozwoju internetu i nowa szansa dla firm w sieci.
zobacz więcej »


Programista amator nie musi zakładać firmy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, z pytaniem do Dyrektora Izby Skarbowej zwrócił się mężczyzna, który poza godzinami pracy i poza obowiązkami zawodowymi zamierza stworzyć oprogramowanie przydatne dla niektórych firm oraz innych osób. Będzie to aplikacja wyłącznie jego autorstwa. Zamierza potem udzielać odpłatnie licencji na jej używanie. Wnioskodawca nie prowadzi i nigdy w przeszłości nie prowadził działalności gospodarczej. Pyta, czy w związku tym powinien zarejestrować taką działalność. Nie ma też pewności, czy musi w trakcie roku odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy.
zobacz więcej »


Świadczenia dla opiekujących się osobami starszymi

Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji: starsza osoba w rodzinie nie radzi już sobie sama. To może być dziadek, babcia, tata, mama. Często mieszkają sami, bywa, że w innym mieście. A my mamy pracę, swoją rodzinę, własne sprawy. Jak to zorganizować? – pyta Gazeta Wyborcza.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-21 09:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.