.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Fiskus może odmówić rozłożenia zaległości na raty

Info Baza (2011-06-22), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 22 czerwca 2011 r. «

Fiskus może odmówić rozłożenia zaległości na raty

Fiskus może odmówić rozłożenia na raty zaległości, która powstała na skutek ujawnienia dochodów w trakcie kontroli podatkowej.
zobacz więcej »


Kiedy nieściągalne wierzytelności stają się kosztem firmy

W sytuacji, gdy kontrahent długoterminowo nie reguluje należności, przedsiębiorca powinien utworzyć odpis aktualizujący ich wartość, a następnie odpowiednio go zakwalifikować w rozliczeniu podatkowym – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


MF dostosowuje rozporządzenia do zmian ustawy

Firmy wykonujące czynności opodatkowane VAT mające siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce jej prowadzenia w kraju UE nie będą musiały ustanawiać przedstawiciela podatkowego w kontaktach z polskim fiskusem. Tak postanowił minister finansów w przygotowanym rozporządzeniu określającym, w jakich przypadkach nie ma konieczności ustanawiania przedstawicielstwa podatkowego - informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Kontrahenci muszą się zgodzić na e-faktury

- Czy trzeba od wystawcy elektronicznych faktur otrzymać oświadczenie o zapewnianiu integralności tych dokumentów i drugostronnie złożyć mu oświadczenie o wyrażeniu zgody na otrzymywanie dokumentów drogą elektroniczną - pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy można delegować pracownika do innej pracy

Rodzaj pracy jako element umowy o pracę może ulegać zmianie zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść pracownika. Może się to odbyć poprzez dwustronną czynność stron lub jednostronną czynność pracodawcy. Prawo pracy przewiduje też sytuację, w której pracodawca - bez zmiany dotychczasowej treści umowy o pracę - może okresowo zmienić pracownikowi rodzaj pracy - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Emeryci pytają o przeliczenie świadczeń

47 tys. emerytów łączących pracę zawodową z pobieraniem świadczenia po 18 miesiącach dodatkowej pracy będzie mogło zwrócić się do ZUS o ponowne ustalenie wysokości świadczenia – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Wydatki na przystosowanie składnika majątku zwiększają jego wartość

Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów wydatki poniesione na remont własnego lokalu przed oddaniem go do używania. Nie robi tego jednak bezpośrednio, ale poprzez odpisy amortyzacyjne. Co innego, gdyby remont środka trwałego przeprowadzany był w trakcie jego używania. Wtedy wydatki wolno zaliczyć bezpośrednio do kosztów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-22 09:56Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.