.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 4 lipca 2011 r. «

Przekształcając spółkę z o.o. w jawną, można zaoszczędzić na podatku

Zmiana spółki kapitałowej w osobową pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Nie tylko dzięki wyeliminowaniu podatku od dywidendy, ale też zaliczeniu do kosztów pełnych odpisów amortyzacyjnych od składników majątku wniesionych aportem do spółki kapitałowej, których wartość w części przekazano na kapitał zapasowy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PFRON: deklaracje i informacje od 1 lipca 2011 r.

PFRON informuje, że po 30 czerwca 2011 r. za okresy sprawozdawcze począwszy od 01.2011 r. obowiązują deklaracje wg wzorów ustalonych rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz (Dz.U. Nr 44, poz. 231) oraz informacje wg wzorów określonych rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 marca 2011 r. w sprawie określenia wzorów miesięcznych i rocznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych (Dz.U. Nr 63, poz. 329).
zobacz więcej »


Zmienione zasady zawieszania emerytur

Emeryci, którzy wybiorą pobieranie świadczenia z ZUS, będą musieli zwolnić się z pracy – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Przyznając ulgę, minister działał wbrew konstytucji

Wnoszone przez członków wspólnoty mieszkaniowej opłaty na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną nie są objęte przepisami o VAT.
zobacz więcej »


reklama lipiecPrzy przekształceniu spółki osoby fizycznej w kapitałową trzeba wcześniej zamknąć księgi

Od lipca osoba fizyczna będzie mogła przekształcić działalność w spółkę kapitałową. Zmiana formy prawnej wymaga zamknięcia ksiąg rachunkowych na dzień poprzedzający zarejestrowanie przekształconej spółki – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć wypłatę renty wyrównawczej

Pracownik, który w wyniku wypadku w firmie straci zdolność do pracy lub zwiększą się jego potrzeby życiowe, może żądać od niej renty wyrównawczej. Gdy sąd ją przyzna, ale nie dopatrzy się winy pracodawcy, to wydatki z tym związane można uwzględnić w rozliczeniach CIT – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przedsiębiorcy mogą uzyskać refundację składek

Przedsiębiorców wnioskujących o wypłatę refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych za okresy od czerwca 2011 r. czekają zmiany. Oprócz dotyczących samego sposobu obliczania refundacji wprowadzono również zmiany w trybie jej uzyskiwania - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Już tylko tydzień na przystąpienie do OFE

Do 10 lipca ponad 200 tys. osób powinno podpisać umowy z funduszem emerytalnym. Większość osób samodzielnie wybiera fundusz spośród 14 działających na rynku, pozostałe osoby zdają się na ZUS, który losowo przypisuje do jednego z OFE spełniających określone w prawie warunki.
zobacz więcej »


Równe traktowanie - rusza rządowy program antydyskryminacyjny

Stworzenie spójnego i skutecznego systemu przeciwdziałania dyskryminacji na wszystkich poziomach administracji rządowej zakłada zainaugurowany w Warszawie projekt "Równe traktowanie standardem dobrego rządzenia".
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-04 08:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.