.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zysk wypłacony w ratach bez podatku

Info Baza (2011-07-18), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 18 lipca 2011 r. «

Zysk wypłacony w ratach bez podatku

W stanie prawnym obowiązującym w 2008 r. ratalna wypłata dywidendy zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników nie oznaczała, że spółka musi rozpoznać przychód z nieodpłatnego świadczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT: Jednorazowa amortyzacja może być częściowa

Przedsiębiorca nie musi jednorazowo amortyzować całej wartości środka trwałego. Wolno mu w ten sposób rozliczyć tylko jej część, a od pozostałej naliczać odpisy np. metodą liniową – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Rejestracja znaku nie jest warunkiem jego amortyzacji

Od niezarejestrowanych znaków towarowych wniesionych do spółki w ramach aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części można naliczać odpisy amortyzacyjne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Menedżer musi kontrolować zadłużenie

Przy orzekaniu zakazu prowadzenia działalności gospodarczej sąd bierze pod uwagę stopień winy oraz skutki podejmowanych działań, w szczególności obniżenie wartości ekonomicznej upadłego przedsiębiorstwa i rozmiar pokrzywdzenia wierzycieli – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przedsiębiorcy niechętni rejestracji działalności w Internecie

Od 1 lipca 2011 r. rejestrujemy firmy online w systemie CEIDG. Dla większości rozpoczynających działalność i urzędów to wciąż tylko teoria – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Prawo do zerowej stawki potwierdza elektroniczna kopia dokumentu sprzedaży

Kopia faktury VAT dotyczącej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w stanie prawnym obowiązującym przed 1 stycznia 2011 mogła być archiwizowana przez podatnika w komputerze – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Niezdolnym do pracy trudniej o rentę

Osoby o długim stażu ubezpieczeniowym dostaną rentę bez względu na to, ile lat przepracowały w ciągu ostatniej dekady – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Szczególne uprawnienia urlopowe

Regulacje o dodatkowych dniach wolnych koncentrują się jedynie na warunkach, jakie pracownik musi spełnić, aby uzyskać dodatkowy urlop. Dotyczy to np. lat stażu, okoliczności wykonywania pracy czy orzeczenia o stanie zdrowia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Projektu nowelizacji przepisów dotyczących ubezpieczenia społecznego

Przedsiębiorcze kobiety, które nie skorzystały z umorzenia składek ZUS w 2010 r., będą miały drugą szansę, by zaoszczędzić 4 tys. złotych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-18 08:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.