.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Zmiana zasad rejestracji dla wspólników spółek cywilnych

Info Baza (2011-07-22), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 22 lipca 2011 r. «

Zmiana zasad rejestracji dla wspólników spółek cywilnych

Z początkiem lipca br. zaczęła działać Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Z końcem br. zastąpi ona całkowicie gminne ewidencje. Dla wspólników spółek cywilnych będących osobami fizycznymi oznacza to w szczególności, że rejestracja działalności musi odbywać się na nowych zasadach. Natomiast tryb zgłaszania zmian zależy od tego czy wpis przedsiębiorcy został już przeniesiony do CEIDG.
zobacz więcej »


Nie da się odliczyć prywatnych rozmów telefonicznych

Organy podatkowe zgodne są co do tego, że jeśli dom lub lokal mieszkalny wykorzystywany jest w działalności gospodarczej, to w takim zakresie, w jakim służy potrzebom firmy, wydatki związane z jego eksploatacją mogą być kosztem uzyskania przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rekompensata za błędy bez PIT

Odszkodowanie wypłacone przez byłego pracodawcę za zaniżenie emerytury jest zwolnione z podatku dochodowego.
zobacz więcej »


Numery nowych rachunków bankowych dla wpłat obowiązkowych na PFRON

W związku z wchodzącym w życie z dniem 1 maja 2011 r. rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 15 kwietnia 2011 r. w sprawie wolnych środków niektórych jednostek sektora finansów publicznych przejmowanych przez Ministra Finansów w depozyt lub zarządzanie (Dz.U. Nr 81, poz. 443), informujemy, że zostają otwarte rachunki bankowe dla pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON.
zobacz więcej »


Elektroniczna opłata za przejazd po drogach krajowych powinna być zaksięgowana jako koszt operacyjny

Od 1 lipca 2011 r. został wprowadzony elektroniczny system poboru opłat za przejazd po drogach krajowych. Jedną z dwóch form wnoszenia opłaty elektronicznej jest przedpłata – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Już wiadomo, od kiedy dodatkowy urlop

Niepełnosprawny prawo do dziesięciodniowego wypoczynku nabywa po roku, od dnia wydania orzeczenia. Wykorzystać to wolne może jednak dopiero po zawiadomieniu pracodawcy.
zobacz więcej »


Poselski projekt nowelizacji art. 22 ustawy o rehabilitacji

Najnowszy projekt poselski ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Proponowana nowelizacja dotyczy zmian w art. 22 ustawy o rehabilitacji.
zobacz więcej »


Ze środków ZFRON można sfinansować wyposażenie stanowiska pracy

Pracodawcy prowadzący zakłady pracy chronionej mają obowiązek prowadzenia zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, którego środki przeznaczane są na rehabilitację zawodową, społeczną i leczniczą osób niepełnosprawnych. Z funduszu udzielana jest także pomoc indywidualna przeznaczona bezpośrednio na wydatki finansowane przez osoby niepełnosprawne – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


VAT: Katering to nie usługa gastronomiczna

Wiele wskazuje na to, że wątpliwości, jakie od początku tego roku budziła możliwość odliczenia podatku z faktur dokumentujących usługi kateringowe, to już historia.
zobacz więcej »


Brak NIP na fakturze a prawo do odliczenia VAT

Prowadzimy działalność gospodarczą i jesteśmy czynnym podatnikiem VAT. Otrzymaliśmy fakturę VAT, na której nie umieszczono naszego NIP. Czy w tej sytuacji możemy odliczyć VAT naliczony z tej faktury, czy też powinniśmy wystawić notę korygującą?
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-22 08:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.