.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

VAT: Czy do rehabilitacji stosuje się zwolnienie

Info Baza (2011-07-27), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 27 lipca 2011 r. «

VAT: Czy do rehabilitacji stosuje się zwolnienie

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej zajmuje się m.in. świadczeniem usług z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego, zwolnionych z VAT. Planuje uruchomić sprzedaż turnusów rehabilitacyjnych. Spółka ma status organizatora turnusów rehabilitacyjnych i jest wpisana do rejestru organizatora turnusów rehabilitacyjnych, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne korzystające ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzonego przez wojewodę. Czy sprzedaż turnusów rehabilitacyjnych jest zwolniona z VAT? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


VAT: Czy badania będą zwolnione z podatku

Świadczę usługi polegające na prowadzeniu nadzorów i badań archeologicznych, które mieściły się w grupowaniu PKWiU 1997/2004 pod symbolem 92.52.12 i jako takie na mocy ustawy o VAT do końca 2010 roku były zwolnione z podatku od towarów i usług. Czy to zwolnienie nadal ma zastosowanie w praktyce? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy reklamacja polubowna to reprezentacja firmy

Według organów podatkowych wydatkiem reprezentacyjnym może być pozytywne rozpatrzenie przez przedsiębiorcę reklamacji klienta, gdy taki obowiązek nie wynika z rękojmi, gwarancji lub innej umowy – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


VAT: Czy doradztwo jest usługą wyłączoną

Chce otworzyć firmę, w ramach której wypełniałby deklaracje podatkowe. Nie zamierza jednak świadczyć usług doradztwa. Czy tego typu usługi są wyłączone ze zwolnienia VAT? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy pośrednik musi rozliczyć podatek

Prowadzę działalność gospodarczą, której przedmiotem jest świadczenie usług pośrednictwa finansowego w zakresie udzielania kredytów bankowych. Firma ma podpisaną umowę z bankiem A oraz bankiem B, działającymi na terytorium Polski, będącymi częścią grupy tego samego banku. Czy pośrednik będzie musiał rozliczyć VAT od swoich usług? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


WYCIECZKA


Kiedy ująć korektę obniżającą obrót

Zgodnie z ustawą o VAT wystawca faktury korygującej może zmniejszyć podstawę opodatkowania, jeśli ma potwierdzenie jej otrzymania przez odbiorcę towarów lub usług. Wystarczy odpowiednio wypełniona zwrotka pocztowa – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak ująć w księgach rachunkowych lokatę krótkoterminową

Firma chce skorzystać z tzw. lokaty ovemight. Jak ująć w księgach rachunkowych taką operację? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-27 12:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.