.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 28 lipca 2011 r. «

Kiedy kolejne zmiany w rentach? Najprawdopodobniej zaraz po wyborach

Jak donosi Gazeta Wyborcza w połowie czerwca rząd wysyłał do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zmienia on warunki uprawniające do renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.Zmiana jest korzystna dla osób z długim stażem pracy.
zobacz więcej »


Przy określaniu opłat za korzystanie ze środowiska łatwo o błędy

Zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska opłaty za korzystanie ze środowiska obejmują wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, a także pobór wód i składowanie odpadów - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


W czasie zawieszenia działalności nie można zapomnieć o firmie

Przedsiębiorca, który zawiesza działalność gospodarczą, nie odprowadza zaliczek na podatek dochodowy. Powinien jednak pamiętać o złożeniu zeznania podatkowego. Ma również prawo wykonywać wszelkie czynności niezbędne do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów. Niektóre koszty może więc uwzględniać w rozliczeniach podatkowych – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nowy wzór wniosku Wn-U-G dla niepełnosprawnych przedsiębiorców

PFRON informuje: Osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą - Wypełnianie poz. 10-12 w nowym wzorze wniosku Wn-U-G.
zobacz więcej »


Czy usługi dla seniorów są zwolnione z VAT ?

Dzienny ośrodek opiekuńczy świadczy usługi takie jak opieka nad małymi dziećmi, prowadzenie świetlicy terapeutycznej oraz dowóz obiadów dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych. Ponadto ośrodek realizuje także usługi komercyjne, jak np. sprzedaż obiadów, zajęcia dla seniorów z elementami rehabilitacji ruchowej (tzw. usługa rehabilitacyjna). Zajęcia takie prowadzone są przez pracownika jednostki będącego nauczycielem wychowania fizycznego ze specjalnością gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, a także posiadającego dodatkowe certyfikaty. Celem wykonywania tych zajęć nie jest osiągnięcie dodatkowego dochodu, ale ułatwianie dostępu do zajęć i integracji ze środowiskiem. Czy tego typu usługi ustawodawca zwolnił z VAT? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Czy udział w imprezie podlega VAT

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług kulturalnych. Zapewniam m.in. udział artystów i wykonawców w niebiletowanych estradowych imprezach rozrywkowych z udziałem publiczności. Nie świadczę więc usług twórców i artystów wykonawców w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, które wynagradzane są w formie honorariów za przekazanie lub udzielenie licencji do praw autorskich lub praw do artystycznego wykonania. Czy takie usługi będą opodatkowane VAT ? – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Ewidencja analityczna została rozszerzona

Zmieniono zarządzenie w sprawie ustalenia zasad rachunkowości w Narodowym Funduszu Zdrowia (zarządzeniem prezesa NFZ nr 26/2011/BK z 10 czerwca 2011 r.). Nowe przepisy obowiązują z mocą od 1 stycznia 2011 r. – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


PIT: Towar lub produkt może od razu być kosztem

Uproszczenia w księgach rachunkowych mogą mieć wpływ na sposób ustalania zaliczek na podatek.
zobacz więcej »


PIT: Zaległy czynsz nie zmniejszy podatku

Sprzedający nieruchomość odliczy jedynie wydatki na jej remont. Spłata zaległych rachunków nie jest kosztem uzyskania przychodu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy należy zaksięgować zakup towaru handlowego

U osób prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów moment poniesienia kosztu wyznacza data wystawienia faktury. Problem polega na tym, że z reguły dokument ten i sam towar trafiają do firmy później.
zobacz więcej »


Od 1 stycznia 2012 r. zmiany w becikowym

Komunikat przypominający o zmianach od 1 stycznia 2012 r. zasad ustalania prawa do świadczeń rodzinnych związanych z urodzeniem dziecka.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-28 08:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.