.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

ZUS: Nowe zasady przedawnienia

Info Baza (2011-08-01), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 1 sierpnia 2011 r. «

ZUS: Nowe zasady przedawnienia

Uwaga przedsiębiorcy! Od 20 lipca poszerzony został katalog przypadków wydłużających bieg terminu przedawnienia w odniesieniu do należności składkowych. Dodatkowo zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące zwrotu i przedawnienia składek nienależnie opłaconych.
zobacz więcej »


Zaległy urlop będzie można wykorzystać do 30 września?

29 lipca komisja „Przyjazne Państwo” zajęła się projektem ustawy o redukcji niektórych obowiązków dla obywateli i przedsiębiorców, czyli ustawą deregulacyjną bis. Członkowie Komisji zaproponowali możliwość wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego do 30 września. Uprzednio proponowane rozwiązanie przewidywało termin do 31 lipca.
zobacz więcej »


Bez wniosku emeryt biznesmen nie odzyska nadpłaconych składek ubezpieczeniowych

Przedsiębiorca, który wnosi o ustalenie prawa do emerytury, musi normalnie rozliczać się z ZUS do chwili otrzymania decyzji potwierdzającej to prawo. Jeśli samowolnie przestanie uiszczać składki ZUS szybko zażąda zapłaty. Pouczy też o konieczności naliczenia odsetek za zwłokę. Stanie się tak, nawet jeśli wie, że biznesmen spełnił już wszystkie warunki konieczne do otrzymania emerytury i powstało już prawo do tego świadczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Numery nowych rachunków bankowych dla wpłat obowiązkowych na PFRON

W związku z wchodzącym w życie z dniem 1 maja 2011 r. rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 15 kwietnia 2011 r. w sprawie wolnych środków niektórych jednostek sektora finansów publicznych przejmowanych przez Ministra Finansów w depozyt lub zarządzanie (Dz.U. Nr 81, poz. 443), informujemy, że zostają otwarte rachunki bankowe dla pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON.
zobacz więcej »


Czy rekompensata za przerwany urlop jest opodatkowana?

Kiedy firma odwołuje pracownika z wakacji, musi oddać mu pieniądze za hotel i przejazd. Zwrócona kwota powinna być nieopodatkowana – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Odsprzedaż wody to jeden z elementów usługi najmu

Dostawa mediów jest usługą pomocniczą względem najmu i należy opodatkować ją stawką właściwą dla najmu, a nie refakturować przy użyciu stawki z faktury od dostawcy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ekologiczne źródła energii z dotacjami

Od 5 sierpnia przedsiębiorcy z sektora mikro-, małych i średnich firm będą mogli ubiegać się o granty na budowę i rozbudowę urządzeń wytwarzających prąd lub ciepło ze źródeł odnawialnych.
zobacz więcej »


Zezwolenie strefowe nie dla lokat terminowych

Dochody z lokat terminowych, jako niezwiązane z działalnością gospodarczą prowadzoną na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, nie są zwolnione z CIT – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Sejm za wprowadzeniem języka migowego do urzędów

Zapewnienie osobom niesłyszącym tłumacza języka migowego w kontaktach z organami administracji publicznej oraz udostępnienie im dokumentów w formie dla nich zrozumiałej - przewiduje uchwalona 28 lipca przez Sejm ustawa o języku migowym.
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-01 08:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.