.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy VAT naliczony może być kosztem?

Info Baza (2011-08-05), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 5 sierpnia 2011 r. «

Kiedy VAT naliczony może być kosztem?

W ustawach o podatku dochodowym przyjęto, że kosztem podatkowym jest wartość netto wydatków przedsiębiorcy, czyli wartość nieuwzględniająca zapłaconego przez niego podatku VAT. Jednak podobnie jak od szeregu innych reguł i od tej ustawodawca przewidział wyjątki. W określonych sytuacjach podatek naliczony podlega bowiem zaliczeniu w ciężar kosztów podatkowych.
zobacz więcej »


Niekorzystne przeliczanie świadczeń emerytów

Od 1 października br. roku ZUS zawiesi świadczenia kilkunastu tysięcy emerytów – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Rozliczanie nieściągalnej wierzytelności

Gdy kontrahenci nie spłacają swoich zobowiązań, powstające z tego tytułu wierzytelności niewątpliwie wywołują u przedsiębiorcy negatywne skutki. Oprócz generowania zatorów płatniczych powodują konieczność zapłaty podatku od przychodu, którego przedsiębiorca faktycznie nie otrzymał. W pewnych okolicznościach nieściągalne wierzytelności można jednak rozliczyć w kosztach podatkowych.
zobacz więcej »


Firma łatwiej odzyska nadpłatę składek w ZUS

Przedsiębiorca sam zdecyduje, kiedy złoży do ZUS wniosek o zwrot nadpłaconych składek. Nie będzie obowiązywał już tygodniowy termin liczony od dnia zawiadomienia o nadpłacie.
zobacz więcej »


Fiskus, szukając zatajonych dochodów, wykorzysta dane GUS

Jeśli podatnicy nie składali deklaracji podatkowych, to fiskus, ustalając wartość rocznych przychodów i kosztów, może wziąć pod uwagę dane statystyczne GUS.
zobacz więcej »


Rodzice niepełnosprawnych dzieci, mają mniej szans na dopłaty do mieszkania

Do dochodu, od którego zależy przyznanie dodatku mieszkaniowego, wlicza się dodatek na kształcenie i rehabilitację dziecka z niepełnosprawnością. Nie jest tu natomiast zaliczany zasiłek pielęgnacyjny, choć cele tych świadczeń są bardzo podobne - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Podwykonawstwo wiąże się z VAT

Finansowanie szkolenia ze środków budżetowych uzasadnia zwolnienie tylko dla firm, które wystawiają faktury bezpośrednio podmiotom publicznym – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy przedsiębiorca powinien wykazać podatek należny z tytułu importu usługi?

Na innych zasadach rozpoznaje się obowiązek podatkowy w imporcie usług, dla których miejsce świadczenia ustalane jest na podstawie art. 28b ustawy o VAT, a na innych dla usług, dla których miejsce świadczenia ustalane jest według np. art. 28e czy 28f ustawy o VAT.
zobacz więcej »


Łatwiejszy obrót wyrobami akcyzowymi

Importerzy będą korzystać z uproszczonych procedur celnych i rozliczać VAT w deklaracji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć VAT z tytułu importu usług?

Wysłaliśmy pracowników na szkolenie do Niemiec do naszego udziałowca. Jak postąpić z fakturą za usługi szkoleniowe, czy jest to import usług. Jeżeli tak, to z jaką stawką VAT i kiedy je opodatkować? - pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2011-08-05 08:14







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.