.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: Piątek,26 sierpnia 2011 r. «

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest ustalenie efektu zachęty

Pracodawcy, którzy korzystają z dofinansowania do wynagrodzeń nowo zatrudnionych niepełnosprawnych pracowników, mają obowiązek wykazywania efektu zachęty metodą ilościową lub jakościową – informuje Dziennik Gazeta Prawna
zobacz więcej »


Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne

Problemy rozliczania dofinansowań i refundacji z PFRON w firmach zatrudniających osoby niepełnosprawne - Najczęściej spotykane problemy dotyczące korekt deklaracji SOD, rozliczenie miesięczne i roczne w latach 2004 - 2008. Szkolenia w: Krakowie(22 lipca 2011 r.),Wrocławiu(15 września 2011r.),Katowicach(16 września 2011r.), Poznaniu (19 września 2011 r.),Bydgoszczy (26 września 2011 r.),Warszawie (3 października 2011 r.),Łodzi (4 października 2011 r.),
zobacz więcej »


Zwiększy się katalog wydatków zakładów aktywności zawodowej, które sfinansuje PFRON

Jak donosi Rzeczpospolita Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie zakładów aktywności zawodowej. Resort proponuje, aby w katalogu ich wydatków możliwych do sfinansowania przez PFRON znalazły się koszty szkoleń personelu zakładu. Podobnie jak koszty wymiany maszyn i urządzeń ponoszone w związku z wprowadzeniem ulepszeń technicznych i technologicznych.
zobacz więcej »


Dotacje i refundacje z tytułu zatrudniania nowych pracowników

Zatrudnienie nowego pracownika oznacza dla pracodawcy przede wszystkim wzrost kosztów. To może zniechęcać do powiększania stanu zatrudnienia. Rozwiązaniem może być przyjęcie do pracy osoby bezrobotnej skierowanej przez urząd pracy i uzyskanie w związku z jej zatrudnieniem dotacji czy refundacji – czytamy w Gazecie Podatkowej.
zobacz więcej »


Pomoc przedsiębiorcom

W dniu 27 sierpnia 2011 roku wejdzie w życie rozporządzenie ministra skarbu państwa z 11 sierpnia 2011 r. w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną - informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Niższy podatek dzięki reklamie

Firmy odliczą wydatki na promocję w gazecie. Część z nich ma wątpliwości, kiedy to zrobić – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rezygnacja z aktywnego poszukiwania pracy może obniżyć wysokość renty

Pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy, przysługują przede wszystkim świadczenia z ubezpieczeń społecznych jednorazowe odszkodowanie i renta z tytułu niezdolności do pracy. Świadczenia te mogą jednak nie zapewnić pełnego pokrycia szkody. Naprawienia pozostałej części można on żądać od pracodawcy na podstawie przepisów kodeksu cywilnego – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Rośnie liczba pracowników, którzy muszą zwracać zasiłek chorobowy do ZUS

Jak donosi Rzeczpospolita dane z kontroli ZUS wskazują na stały wzrost liczby osób, którym kontrolerzy kwestionują zwolnienia lekarskie. W zeszłym roku było to 2,4 tys. ubezpieczonych. ZUS wstrzymał im wypłatę zasiłków na kwotę 3,4 mln zł. Od stycznia do czerwca tego roku świadczeń zostało pozbawionych aż 1729 osób.
zobacz więcej »


Prezydent myśli o zmianie emerytur

Prezydent Bronisław Komorowski., jak twierdzą osoby z jego otoczenia, ma ambicje stać na czele ruchu emerytalnych zmian – czytamy w Gazecie Wyborczej
zobacz więcej »

dodano: 2011-08-26 08:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.