.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Świadectwo pracy – najczęściej popełniane błędy według Państwowej Inspekcji Pracy

Nieprawidłowości pojawiają się przy wpisywaniu w ust. 1 świadectwa pracy, wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia pracownika. W sytuacji, gdy w okresie zatrudnienia zmieniał się wymiar czasu pracy pracownika, pracodawcy niekiedy nie wpisują części danych dotyczących tego zagadnienia. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji, gdy w okresie zatrudnienia wielokrotnie zmieniał się wymiar czasu pracy pracownika.
zobacz więcej »


Opisywanie faktur kosztowych
 
1) Nasza firma otrzymuje miesięcznie dużo faktur kosztowych. Czy każda taka faktura powinna być opisana? Kto powinien podpisać się pod opisem faktury? 2) Jednostka powierzyła prowadzenie ksiąg rachunkowych biuru rachunkowemu. Kto powinien w takim przypadku dokonywać kontroli dowodów księgowych - nasza jednostka, czy biuro rachunkowe?
zobacz więcej »


Najtrudniejsze problemy rozliczania czasu pracy

Środa, 18 listopada i czwartek, 19 listopada –  szkolenia w Krakowie i Łodzi
zobacz więcej »


Refundacja dodatkowych kosztów wynikających z zatrudnienia osób niepełnosprawnych zakładom pracy chronionej zatrudniających co najmniej 50% osób niepełnosprawnych

Informacja PFRON z 13 listopada 2009 r.
zobacz więcej »


Dofinansowania SOD a ciągłość zatrudnienia osoby niepełnosprawnej

Pracownik został przyjęty do pracy w sierpniu 2008 r. jako osoba pełnosprawna, ale miał orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, którego ważność upłynęła w marcu 2008 r. We wrześniu 2009 r. ponownie otrzymał orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności, liczonym od marca 2006 r., tj. od daty wydania poprzedniego orzeczenia. Jak w takim razie należy liczyć ważność nowego orzeczenia, czy możemy tu stosować zasadę ciągłości i skorygować dokumenty SOD o nową osobę niepełnosprawną od stycznia 2009 r. – pyta czytelnik Rzeczpospolitej
zobacz więcej »


Biznesmen zapłaci składkę chorobową

Posłowie PiS chcą wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie chorobowe dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą oraz osób z nimi współpracujących (druk sejmowy  nr 2469 ) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Do lekarza tylko z drukiem ZUS RMUA

Od przyszłego roku ZUS nie będzie wydawał ani potwierdzał legitymacji ubezpieczeniowych.
zobacz więcej »


Koszty podatkowe – odliczyć można tylko zapłacone należności

Aby odsetki mogły być kosztem podatkowym związanym z najmem lokalu, kredyt musi pozostawać w związku z uzyskiwanymi przez podatnika przychodami, odsetki zaś muszą być faktycznie uiszczone.
zobacz więcej »


Emerytury pomostowe - jest coraz mniej czasu na sporządzenie wykazu niebezpiecznych zadań

Firmy muszą przygotować do końca roku spis stanowisk dotyczący pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Będą też ewidencjonować podwładnych zajmujących takie etaty.
zobacz więcej »


Coraz trudniej zarabiać w Wielkiej Brytanii. – Czy bezrobotni Polacy wrócą z wysp?

Pogarsza się sytuacja imigrantów na brytyjskim rynku pracy. Polaków czekają coraz większe trudności ze znalezieniem tam zatrudnienia i uzyskaniem wysokich zarobków, wynika z analizy serwisów wynagrodzenia.pl i otoPraca.pl.
zobacz więcej »

dodano: 2009-11-16 09:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.