.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Od stycznia zmiany w dokumentach ZUS

Info Baza (2009-12-03), autor: Info Baza

Od stycznia zmiany w dokumentach ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że począwszy od stycznia 2010 roku zostaną wprowadzone istotne zmiany w zasadach wypełniania dokumentów ubezpieczeniowych.
zobacz więcej »


Wysokość wynagrodzenia minimalnego w 2010 r.

Zatrudniamy kilku pracowników wynagradzanych stawką minimalną. Ile od stycznia 2010 r. otrzyma do wypłaty tak wynagradzany pracownik, któremu przysługują podstawowe koszty uzyskania przychodu i upoważnił on pracodawcę do stosowania kwoty zmniejszającej?
zobacz więcej »


Ekwiwalent za przejazdy bez składek ZUS

Firma, która zwraca za przejazdy komunikacją miejską lub PKP, nie musi płacić od tego ZUS.
zobacz więcej »


Problemy stosowania prawa przez zakłady pracy chronionej
•• ZFRON – ewidencja wpływów i wykorzystania środków. •• Podwyższone koszty – wskazówki dotyczące aplikowania o refundacje na 2010 r.  •• Funkcjonowanie ZPChr w roku 2010  – wpływ zmian zawartych w projektach nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...) na dofinansowania do wynagrodzeń i ZFRON

Szkolenie w Katowicach w dniu 7 grudnia br.
zobacz więcej »


PFRON finansuje przystosowanie zakładu pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej

Łącznie nawet kilkadziesiąt tys. zł może otrzymać pracodawca, który ubiega się o zwrot kosztów wyposażenia i dostosowania miejsca pracy do potrzeb nowo zatrudnionego pracownika niepełnosprawnego, który był wcześniej bezrobotny.
zobacz więcej »


Więcej praw dla zleceniobiorców

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, pracodawca nie będzie mógł według własnego uznania przyznawać dodatkowych uprawnień osobom zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych. Jeżeli wypłaci im wynagrodzenie w różnej wysokości, mimo że podwładni wykonują te same obowiązki, będzie musiał liczyć się z zarzutem dyskryminacji. Tak wynika z rządowego projektu ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Wkrótce ma on trafić pod obrady Rady Ministrów.
zobacz więcej »


Coraz łatwiej o dopłaty do pensji dla niepełnosprawnych

Pracodawca, który zatrudni niepełnosprawnych pracowników, nie musi wypełniać wielu papierowych formularzy ani stawiać się w siedzibie PFRON, aby otrzymywać co miesiąc dofinansowanie do ich wynagrodzeń. Od początku 2009 r. procedura ubiegania się o taką pomoc została znacznie uproszczona w związku z nowelizacją ustawy o rehabilitacji (...).
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-03 11:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.