.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PFRON planuje zmiany dotyczące wspierania zatrudnienia

Info Baza (2009-12-08), autor: Info Baza

PFRON planuje zmiany dotyczące wspierania zatrudnienia

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych planuje w przyszłości wyłączenie osób z najlżejszą niepełnosprawnością z systemu wspierania zatrudnienia. Oznacza to brak dopłat dla zatrudniających takie osoby pracodawców; w zamian większe środki mają dostać samorządy.
zobacz więcej »


Baza Wiedzy – świąteczna promocja dostępu do działu pytań i odpowiedzi

Wszystkie osoby, które do 24 grudnia 2009 r. wykupią roczny dostęp do serwisu, otrzymają dodatkowo miesiąc dostępu gratis
zobacz więcej »


Obrót można powiększyć o otrzymane dotacje lub subwencje

Podatnik może zwiększyć podstawę opodatkowania VAT o otrzymane dotacje i subwencje tylko wtedy, gdy stanowią one dopłatę do ceny towaru lub usługi. Dotacje na pokrycie ogólnych kosztów działalności będą neutralne na gruncie VAT.
zobacz więcej »


Nowe zasady rozliczania WDT

Od dnia 1 stycznia 2010 r. na skutek nowelizacji ustawy o VAT zasady rozliczania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów ulegną zmianie. Obejmą one podatników rozliczających się miesięcznie. Bez zmian pozostają natomiast zasady rozliczania WDT przez podatników, którzy rozliczają podatek VAT za okresy kwartalne.
zobacz więcej »


Wyższe stawki podatku dochodowego w 2010 roku, płaconego w formie karty podatkowej
zobacz więcej »


szkolenieFiskus musi wyjaśnić powody swojej decyzji

Mimo, że w postępowaniu podatkowym obowiązuje zasada swobodnej oceny dowodów, to fiskus zobowiązany jest w uzasadnieniu decyzji wskazać, dlaczego niektóre z nich uznał za wiarygodne, a inne odrzucił.
zobacz więcej »


Przyszłe zobowiązania pokryje zapłacony wcześniej podatek

Nadpłata w podatku, która powstała w 2008 r., zostanie zaliczona na poczet przyszłych zobowiązań z dniem złożenia wniosku o jej stwierdzenie. Z kolei nadpłata powstała w 2009 r. może zostać zaliczona na poczet przyszłych zobowiązań dopiero w momencie złożenia zeznania za 2009 r. wraz ze stosownym wnioskiem.
zobacz więcej »


Sprzedając nieruchomość kupioną przed 2007 rokiem, można skorzystać ze zwolnienia z 10-procentowego podatku

Jak pisze Rzeczpospolita, przy sprzedaży nieruchomości kupionej przed 2007 rokiem, można skorzystać ze zwolnienia z 10-procentowego podatku, w niektórych sytuacjach automatycznie, w innych, gdy odpowiednio zainwestuje się pieniądze z tej transakcji.
zobacz więcej »


Praca w dwóch firmach nie gwarantuje dwóch odpraw emerytalnych

Pracownik, który już otrzymał odprawę emerytalną, nie może się ponownie o nią ubiegać. Tak wskazuje kodeks pracy w art. 92' § 2. Nie jest to jednak regułą. Inna bowiem od wskazanej będzie sytuacja wieloetatowca, który zamierza przejść w stan spoczynku. – Czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pensja zmarłego pracownika nie zawsze podlega PIT

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, z chwilą śmierci prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą na spadkobierców. Wynika to z kodeksu cywilnego. Nabycie przez osoby fizyczne w drodze spadku co do zasady podlega podatkowi od spadków i darowizn. Nie dotyczy to jednak praw majątkowych ze stosunku pracy.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-08 10:56Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.