.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

VAT: w 2010 r. zmieniają się zasady składania informacji podsumowujących

Od 1 stycznia 2010 r. weszła w życie zasadnicza część ustawy o zmianie ustawy o VAT. Nowelizacja dotyczy m.in. informacji podsumowujących. Zmienił się okres, za który są one sporządzane, a także termin ich składania. Poszerzył się też krąg podatników objętych tym obowiązkiem.
zobacz więcej »


Jak PIP ściga wykroczenia przeciwko prawom pracowniczym?

Materiał Państwowej Inspekcji Pracy ze stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


W marcu waloryzacja rent i emerytur

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, coroczną podwyżkę (waloryzację) dostanie 9,5 mln osób, których emerytury wypłaca ZUS, KRUS, Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, Wojskowe Biuro Emerytalne MON i Biuro Emerytalne Służby Więziennej.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 roku

Szkolenia w Warszawie (21 stycznia), Katowicach (27 stycznia) i Poznaniu (28 stycznia)
zobacz więcej »


Nowelizacji ustawy o VAT: wzrósł limit zwolnienia, od którego uzależnione jest płacenie podatku

Od 1 stycznia br. próg, od którego nie trzeba będzie płacić podatku od towarów i usług, wzrasta do 100 tys. zł. Tak wynika z nowelizacji ustawy o VAT. Wprowadza ona przepisy przejściowe dla podatników, którzy przekroczyli tegoroczny limit 50 tys. zł rocznie, ale nadal chcą korzystać ze zwolnienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Podwyższone koszty w zakładach pracy chronionej

Prowadzę zakład pracy chronionej. Chcę wystąpić do PFRON o refundację kosztów budowy i rozbudowy pomieszczeń. Za jaki okres przedstawić kwartalny stan zatrudnienia ogółem i niepełnosprawnych w dokumentach załączanych do wniosku ? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Projekt ustawy ograniczającej bariery administracyjne dla obywateli i przedsiębiorców: firmowe dokumenty trafią nie tylko do archiwów

Notariusze będą mogli w formie elektronicznej przechowywać dokumenty pracownicze. Do pięciu lat zostanie skrócony okres przechowywania dokumentacji ubezpieczeniowej. Rząd planuje zlikwidować obowiązek wpisu do rejestru firm prowadzących archiwa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy spotkanie ma charakter reprezentacyjny

Posiłki serwowane w trakcie spotkań z kontrahentami w siedzibie spółki nie mają charakteru reprezentacyjnego i wydatki na nie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów, w przeciwieństwie do poniesionych podczas spotkań w restauracjach, które są wyłączone z kosztów. Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej
zobacz więcej »


Prawa autorskie i pokrewne: jak ustalić wysokość honorarium, by fiskus nie zakwestionował podwyższonych kosztów

Jak pisze Rzeczpospolita, stosowanie 50-proc. kosztów w sposób regularny może okazać się dość trudnym zadaniem choćby z tego powodu, że nie w każdym miesiącu pracownikowi udaje się zakończyć prace nad danym dziełem i przenieść na pracodawcę prawa do kompletnego utworu.
zobacz więcej »


W przypadku prowadzenia dwóch ewidencji fiskus obliczając podatek może uwzględnić obie

Podatnik prowadząc jedną ewidencję sprzedaży dla celów podatkowych, a drugą na własne potrzeby, musi liczyć się z tym, że fiskus jego obroty wyliczy na podstawie obu. Postępowanie takie zaaprobował WSA w Olsztynie w wyroku z 2 grudnia 2009 r. (ISA/OI46/09) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-08 12:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.