.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Co trzeba wiedzieć rozliczając działalność w PIT-28?

Info Baza (2010-01-12), autor: Info Baza

Co trzeba wiedzieć rozliczając działalność w PIT-28?

Spośród przedsiębiorców korzystających z różnych form opodatkowania, najmniej czasu na dokonanie rocznego rozliczenia mają ci, którzy opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ustawowy termin do złożenia zeznania rocznego PIT-28 za dany rok podatkowy, które wypełniają ryczałtowcy, przypada bowiem na koniec stycznia następnego roku.
zobacz więcej »


Wynik finansowy w księgach rachunkowych i w bilansie

Wynik finansowy jednostki to efekt jej działalności w danym okresie sprawozdawczym. Jeżeli przychody osiągnięte w roku obrotowym przewyższają odpowiadające im koszty, wynik finansowy jest wielkością dodatnią: jednostka osiągnęła zysk na całokształcie swojej działalności. W przeciwnym wypadku, tj. gdy poniesione koszty przewyższają osiągnięte przychody, wynik finansowy jest wielkością ujemną. Oznacza to stratę na całokształcie działalności.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 roku – nowe terminy szkoleń

Szkolenia w Warszawie (21 stycznia 2010 r.), Katowicach (27 stycznia), Poznaniu (28 stycznia), Łódź (29 stycznia), Bydgoszcz (2 lutego), Gdańsk (3 lutego), Olsztyn (4 lutego), Wrocław (7 lutego), Rzeszów (11 lutego), Kraków (12 lutego)
zobacz więcej »


PKD w Systemie SODiR

Informacja Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 11 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Sejm uchwalił nowelizację ustawy o rehabilitacji

Na posiedzeniu w dniu 8 stycznia 2010 r. Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Prawidłowe naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Szkolenie w Poznaniu w dniu 26 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


Certyfikat księgowy możliwy również bez egzaminu

Kandydaci, którzy wykażą trzyletnie doświadczenie w księgowości oraz odpowiednie wykształcenie z zakresu rachunkowości, otrzymają certyfikat księgowy również po 29 czerwca 2010 r.
zobacz więcej »


Fiskus może ścigać także po rozwodzie

Reguły odpowiedzialności rozwiedzionego małżonka podatnika unormowano w art. 110 ordynacji podatkowej. Dotyczą one także małżonka pozostającego w separacji orzeczonej przez sąd oraz którego małżeństwo zostało unieważnione – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy i kogo nie można zwolnić?

W kryzysie dużo mówi się o zwolnieniach grupowych. I chociaż prawie zawsze wynikają one z trudnej sytuacji zakładu pracy, nie oznacza to, że pracownicy, którym szefostwo dziękuje za współpracę, lądują na bezrobociu bez grosza. Każdy zwolniony w ten sposób ma prawo do odprawy, której górna granica może sięgać nawet 15-krotności aktualnej płacy minimalnej – pisze Gazeta Wyborcza.
zobacz więcej »


Jak ująć wynagrodzenia i składki ZUS?

Wynagrodzenie za grudzień 2009 r. zostało wypłacone przez spółkę z o.o. zgodnie z umowami o pracę do 31 grudnia 2009 r. Natomiast składki ZUS spółka wpłaci do 15 stycznia 2010 r. Do kosztów którego roku należy zaliczyć wynagrodzenia, a do jakiego składki? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-12 12:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.