.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe rozporządzenie w sprawie dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

15 stycznia 2010 r. minister Jolanta Fedak podpisała Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Zmiany w CIT w 2010 roku

Zmiany  w podatku dochodowym od osób prawnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 roku wynikają z nowelizacji korespondujących aktów prawnych
zobacz więcej »


20 stycznia – termin rozliczenia wpłat na PFRON za 2009 rok

Wpłaty na PFRON za 2009 rok musi rozliczyć każda firma i podmiot, który był zobowiązany do wpłat za co najmniej jeden z miesięcy minionego roku.
zobacz więcej »


Prawidłowe naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska

Szkolenie w Poznaniu w dniu 29 stycznia br.
zobacz więcej »


Gratyfikacja za własną odzież i pranie odzieży używanej w pracy

Nie ma stałej kwoty, jaką zwierzchnik musi zwracać za pranie odzieży roboczej. Nie określają tego żadne przepisy.
zobacz więcej »


Kiedy organizacja non profit jest zwolniona z wpłat na PFRON?
zobacz więcej »


Dla kogo nowa emerytura?

Nowa emerytura przysługuje wszystkim ubezpieczonym urodzonym po 31 grudnia 1948 r., którzy ukończyli minimalny wiek emerytalny, wynoszący co najmniej 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


To sąd ustala wysokość renty wyrównawczej

W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia podczas wykonywania obowiązków służbowych pracownik może wystąpić do sądu o przyznanie renty wyrównawczej. Takie świadczenie będzie miało na celu wyrównanie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym, która ma zrekompensować brak możliwości uzyskania dochodów ze względu na utratę, bądź ograniczenie zdolności do pracy – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Najbliższym przysługuje stały ryczałt

Zasiłek pogrzebowy jest jednorazowym świadczeniem przysługującym ubezpieczonym w razie śmierci: ubezpieczonego, osoby pobierającej emeryturę lub rentę, osoby, która w dniu śmierci nie miała ustalonego prawa do emerytury lub renty, lecz spełniała warunki do jej uzyskania i pobierania oraz w razie śmierci członka rodziny – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pracownik nieobecny w pracy, ale usprawiedliwiony, nie straci na pensji

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, szef musi udzielić wolnego w wielu okolicznościach, jakie zostały wymienione w rozporządzeniu ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy. Wskazane w rozporządzeniu absencje mają charakter usprawiedliwiony, ale nie każda jest odpłatna.
zobacz więcej »


Płaca minimalna wpłynie na wysokość składek

Od początku roku kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę dla osoby zatrudnionej na pełen etat wynosi 1317 zł. Zmiana ta wpłynie na wysokość składki na ubezpieczenie społeczne osób przebywających na urlopach wychowawczych i młodych przedsiębiorców.
zobacz więcej »


Jak wyliczyć pomoc publiczną do dokumentów dla PFRON?

Pracodawcy otrzymujący dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych muszą przekazywać do PFRON informację o otrzymanej pomocy publicznej innej niż de minimis. Rocznie nie może ona przekroczyć 10 mln euro dla jednego przedsiębiorstwa – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-18 10:41Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.