.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych o lekkim stopniu niepełnosprawności w 2010 roku

Na spotkaniu z Polską Organizacją Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Jarosław Duda zadeklarował, że dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z lekkim stopniem niepełnosprawności są w 2010 roku niezagrożone.
zobacz więcej »


VAT: jak udokumentować sprzedaż do UE?

Nie można zaakceptować reguły, że listy przewozowe nie są potrzebne do stosowania zerowej stawki w razie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
zobacz więcej »


Już w czwartek 21 stycznia pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu szkoleń z Danutą Multańską
zobacz więcej »


Firmy łatwiej zatrudnią niepełnosprawnych

Z ustawy z 8 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, która trafiła do Senatu wynika, że przed przyjęciem osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności do pracy przedsiębiorstwa otwartego rynku nie będą musiały uzyskać opinii Państwowej Inspekcji Pracy o przystosowaniu miejsca pracy niepełnosprawnego w stopniu umiarkowanym lub znacznym – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Tworzenie rezerw i ich prezentacja w bilansie
 
Rezerwy są to zobowiązania, których termin wymagalności lub kwota nie są pewne. Tak zdefiniowane są rezerwy w art. 3 ust. 1 pkt 21 ustawy o rachunkowości. Z kolei przez zobowiązania rozumie się wynikający z przeszłych zdarzeń obowiązek wykonania świadczeń o wiarygodnie określonej wartości, które spowodują wykorzystanie już posiadanych lub przyszłych aktywów jednostki (art. 3 ust. 1 pkt 20 ustawy o rachunkowości).
zobacz więcej »


ZUS – tylko czasem zapłaty składek da się uniknąć

Należności z tytułu składek mogą zostać umorzone. Jednak zgodnie z art. 28 ust. 2 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych jest to dopuszczalne, tylko gdy nastąpiła całkowita nieściągalność takich kwot.
zobacz więcej »


Wygrane w konkursach: nagroda dla zwycięzcy, obowiązek dla organizatora

Osoby, które wygrywają w konkursach, nie muszą się martwić o rozliczenie z fiskusem. Zajmie się nim organizator.
zobacz więcej »


ZUS przyzna online emeryturę i rentę

Osoby starające się o emerytury, renty czy inne świadczenia przyznawane przez ZUS będą się mogły zwrócić o ich wypłatę drogą elektroniczną – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dodatkowy zarobek trzeba zgłosić ZUS

Dorabiający do emerytury lub renty mają obowiązek rozliczyć się z ZUS. Zaświadczenie o wysokości przychodów należy złożyć w oddziale ZUS, który wypłaca emeryturę lub rentę do końca lutego.
zobacz więcej »


ZUS w ciągu 30 dni wyda decyzję o emeryturze

Zgodnie z par. 33 rozporządzenia w sprawie postępowania o świadczenia emerytalno-rentowe ZUS wydaje decyzję w sprawach świadczeń niezwłocznie. Jednak nie później niż w ciągu 60 dni od daty zgłoszenia wniosku przez zainteresowanego.
zobacz więcej »


Liczniki przedpłatowe i bonifikaty dla ubogich odbiorców prądu

Koncepcję systemowej pomocy dla tzw. odbiorców wrażliwych, narażonych na odcięcie prądu z powodu zaległości w opłatach, przygotowuje resort gospodarki. Podstawową rolę w systemie ochrony ma odgrywać bonifikata – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy można skrócić czas pracy ze względu na stan zdrowia

Niepełnosprawni pracownicy mają prawo do dodatkowego urlopu oraz zwolnień i przerw w pracy służących rehabilitacji. Niektórzy nie mogą pracować dłużej niż siedem godzin dziennie.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-20 11:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.