.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Będą zmiany w wydatkowaniu środków zakładowego funduszu rehabilitacji

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, początek 2010 roku oznacza zmiany w warunkach dysponowania środkami zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) przez zakłady pracy chronionej. Wynikają one z obowiązujących przepisów oraz z zapowiadanej nowelizacji rozporządzenia w sprawie ZFRON.
zobacz więcej »


Minister Jolanta Fedak ponownie podpisała rozporządzenie w sprawie dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

Choć było ono podpisane już w dniu 15 stycznia 2010 r., na stronach internetowych MPiPS w dniu 20 stycznia 2010 r. zostało opublikowane to samo Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, ale ze zmienioną na 20 stycznia 2010 r. datą.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2010 roku

Już we wtorek 26 stycznia i środę 27 stycznia dwa kolejne szkolenia z Danutą Multańską
zobacz więcej »


Jak rozliczać składki na Fundusz Emerytur Pomostowych?
 
Od 1 stycznia 2010 r. niektórzy pracodawcy mają nowe obowiązki wobec ZUS. Wprowadziła je ustawa o emeryturach pomostowych. Oprócz tego, że muszą stworzyć wykaz stanowisk, na których wykonywane są prace w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze, to dodatkowo muszą też prowadzić ewidencję pracowników, którzy wykonują tego rodzaju pracę. Za takich pracowników muszą też opłacać dodatkową, zupełnie nową, składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP).
zobacz więcej »


Podwyższenie kapitału zakładowego bez PCC

Utworzenie kapitału zakładowego spółki powstałej w wyniku podziału przez wydzielenie lub podwyższenie kapitału zakładowego spółki już istniejącej, w której spółka dokonująca podziału posiada 100% udziałów, jest w drodze wyjątku wyłączone z PCC. Tak uznała Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 19 listopada 2009 r. (IPP-B2/436-310/09-4/MZ) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Świadczenie pielęgnacyjne: wsparcie dla opiekuna osoby niepełnosprawnej

Kto rezygnuje z pracy, aby zająć się niepełnosprawnym członkiem rodziny, może liczyć na świadczenie pielęgnacyjne wypłacane przez gminę – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Korekta stawki VAT powoduje zmianę wysokości przychodu

Jeżeli organ kontroli skarbowej skoryguje obrót o należny VAT, to ma to wpływ na przychód w podatku dochodowym. Korekta przychodu, wynikająca ze zmiany (korekty) stawki VAT, powinna nastąpić w roku osiągnięcia przychodu.
zobacz więcej »


ZFRON: czy można finansować wydatek z prognozowanego zwolnienia?

Jako prowadzący ZPCH, zamierzam kupić z ZFRON maszynę, przy której będą zatrudnione dwie osoby niepełnosprawne. Jej cena jest jednak wyższa od sumy środków na części ogólnej ZFRON. Czy mogę oszacować roczną kwotę zwolnienia od podatku dochodowego i wpłacić ją z góry na ZFRON na początku roku, a następnie sfinansować nią zakup tej maszyny w lutym 2010 r. w ramach pomocy de minimis ? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Umowa zlecenia: czy płatnik składek musi wydać ZUS RMUA?

Zatrudniam dwie osoby na podstawie umowy zlecenia, którym w tym miesiącu nie wypłacam żadnego wynagrodzenia. Czy powinienem wydać za ten miesiąc ZUS RMUA? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy przysługuje dofinansowanie z PFRON?

Osoba, którą zatrudniamy od wielu lat, przedstawiła nam orzeczenie o niepełnosprawności. Zgodnie z jego treścią niepełnosprawność powstała u niej przed 16 rokiem życia. Czy w tej sytuacji możemy się starać o dofinansowanie do jej wynagrodzenia ze środków PFRON?
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-22 09:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.