.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych o zmianach w systemie pomocy publicznej dla pracodawców osób niepełnosprawnych

W opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej z 3 lutego 2010 r. wywiadzie, Jarosław Duda mówi m.in. o konieczności zdefiniowana na nowo statusu zakładu pracy chronionej, dofinansowaniach do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych z lekkim stopniem niepełnosprawności, zrównaniu wysokości dofinansowań dla firm z otwartego i chronionego rynku pracy.
zobacz więcej »


Zmiany w rozporządzeniu w sprawie dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych

Komunikat PFRON z 1 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Szkolenie w Bydgoszczy w dniu 22 lutego br.
zobacz więcej »


Telepraca atrakcyjna tylko dla niepełnosprawnych

Obowiązujące przepisy zniechęcają firmy do aktywnego zatrudniania telepracowników. Pracownicy natomiast obawiają się, że telepraca może spowodować wykluczenie ich z rynku pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Wyrok sądu ostatecznie kończy sprawę piekarza z Legnicy

Naczelny Sąd Administracyjny w ubiegły czwartek (tj. 28.01.br.) zakończył głośną sprawę przedsiębiorcy z Legnicy. Zdaniem sądu nieodpłatne przekazywanie pieczywa ze zwrotów na cele charytatywne było darowizną opodatkowaną VAT, a nie likwidacją towaru. Co więcej, zaległy podatek do zapłaty był w dużej mierze konsekwencją ukrywania rzeczywistych obrotów, a nie działalności dobroczynnej.
zobacz więcej »


Rozliczenie opłat środowiskowych: naliczanie opłat i ich wpłata

Podstawę naliczenia opłaty za korzystanie ze środowiska stanowi wielkość wprowadzonego ładunku zanieczyszczeń. Wielkość ładunku można wyliczyć na podstawie danych zawartych w...
zobacz więcej »


Jak zdobyć środki na zwiększenie zatrudnienia?

Przedsiębiorcy, którzy chcą zwiększyć w swojej firmie zatrudnienie, mogą na ten cel wykorzystać środki publiczne. Szeroką ofertą w tej materii dysponują powiatowe urzędy pracy. Korzystając z programów tych urzędów, oprócz zmniejszenia kosztów związanych z zatrudnieniem nowego pracownika, przedsiębiorca przyczynia się do aktywizacji osób bezrobotnych.
zobacz więcej »


Plany rządu: renty liczone według nowych zasad

Osoba niezdolna do pracy będzie miała wyliczoną rentę na podstawie wpłaconych do ZUS składek na emeryturę.
zobacz więcej »


Prawo do emerytury a zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne

Ubezpieczony nie musi zwracać przyznanego mu zasiłku chorobowego i świadczenia rehabilitacyjnego, jeśli w trakcie jego pobierania przyznano mu za ten okres prawo do emerytury. Musi jednak wykazać, że nie działał w złej wierze.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-03 11:54Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.