.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2009 rok: odpis na dzieci będzie proporcjonalny

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, tak jak w poprzednich latach prawo do ulgi będą mieli rodzice dzieci niepełnoletnich, studentów do 25. roku życia oraz dzieci bez względu na wiek, które pobierają zasiłek lub dodatek pielęgnacyjny albo rentę socjalną. Dotyczy to również osób, których dzieci uczą się na zagranicznych uczelniach aż do momentu ukończenia przez nie 25. roku życia. Z preferencji skorzystają nie tylko biologiczni rodzice, ale również opiekunowie prawni i rodziny zastępcze.
zobacz więcej »


Pracodawcy osób niepełnosprawnych: niższe dopłaty do pensji – ile i kiedy?

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną” wynika, że dopłaty do pensji osób z lekką niepełnosprawnością mogłyby zostać obniżone nawet o 10-15 proc. Gdyby zmiana ta weszła w życie teraz – dofinansowanie do płacy takiego pracownika zatrudnionego w zakładzie pracy chronionej byłoby mniejsze o 76-115 zł, a w firmie na rynku otwartym o ok. 54-80 zł.
zobacz więcej »


Najniższa podstawa wymiaru składek oraz kwot składek na ubezpieczenie zdrowotne w 2010 r.

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 4 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Podatki: VAT i CIT – zmiany na 2010 r., problemy podatkowego zamknięcia roku oraz bieżące stosowanie przepisów

Szkolenia w: Warszawie (12 lutego 2010 r.) i Poznaniu (1 marca 2010 r.)
zobacz więcej »


Przedsiębiorcy w 2010 r. wydadzą nieco więcej na ubezpieczenia

W 2010 r. podstawę wymiaru składki zdrowotnej stanowi kwota zadeklarowana, nie niższa niż 2592,46 zł (czyli 75 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale 2009 r., włącznie z wypłatami z zysku). Począwszy od należnych za styczeń, składka ta nie może być więc niższa niż 233,32 zł (9 proc. podstawy wymiaru).
zobacz więcej »


Może być łatwiej założyć i prowadzić agencję zatrudnienia

Trwają konsultacje zaproponowanych przez resort gospodarki zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Mają one na celu zniesienie barier w prowadzeniu agencji zatrudnienia.
zobacz więcej »


Ulga za złe długi jest nawet wtedy, gdy dłużnik nie odbiera listu

Zgodnie z art. 89a ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku VAT, podatnik ma prawo do skorygowania podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w odniesieniu do wierzytelności, której nieściągalność została uprawdopodobniona. Warunkiem korekty jest zawiadomienie dłużnika – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Renciści socjalni dorobią bez limitu

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda zapowiada likwidację „pułapki rentowej”, czyli możliwość dorabiania bez zawieszania renty. Obecnie renciści socjalni chcący zachować rentę mogą dorobić 934,20 zł brutto.
zobacz więcej »


Ministerstwo Finansów chce PIT od uczestników imprez firmowych

Według Izby Skarbowej w Poznaniu nie jest możliwe ustalenie wysokości świadczenia przypadającego na poszczególnych pracowników podczas imprezy integracyjnej. Nie wiadomo bowiem, w jakim zakresie z niego korzystali.
zobacz więcej »


Rozliczenie opłat środowiskowych: zaległości we wpłatach

Przedsiębiorca, który nie dopełnia obowiązku rozliczenia się z należnych opłat za korzystanie ze środowiska, w każdym czasie może wyliczyć opłaty za lata ubiegłe i uiścić je właściwemu marszałkowi województwa.
zobacz więcej »


Składki od biznesu prowadzonego na urlopie wychowawczym

Od roku pracownik jest na urlopie wychowawczym, który skończy się w maju 2010 r. Teraz ma zamiar rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Czy przebywając na urlopie wychowawczym i prowadząc działalność gospodarczą, osoba ta będzie zobowiązana do opłacania tylko składki na ubezpieczenie zdrowotne, a składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe ma opłacać jej pracodawca? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dotacje UE na e-biznes – będą nowe zasady

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości proponuje nowe zasady przydzielania unijnych dotacji na e-biznes – informuje „Metro”. Mają one zlikwidować nocne kolejki przed urzędami. Z drugiej jednak strony mogą podciąć skrzydła studentom i absolwentom.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-08 11:15Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.