.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PIT: wspólne rozliczenie tylko dla tych, którzy spełniają warunki

Aby małżonkowie mogli złożyć w urzędzie skarbowym wspólny PIT, powinni podlegać w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (choć nie w każdym wypadku), oraz pozostawać w tzw. wspólności majątkowej. Wspólność ta powinna istnieć przez cały rok podatkowy. Tyle samo trzeba być w związku małżeńskim – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Małe firmy prześlą e-dokumenty do ZUS

Od 2011 roku małe firmy bez e-podpisu będą mogły przesyłać do ZUS dokumenty przez sieć – jeszcze w tym tygodniu Sejm może uchwalić nowelizację ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
zobacz więcej »


Prawidłowe naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska – prawidłowość złożonych sprawozdań, ocena konieczności wniesienia korekty

Szkolenie w Poznaniu w dniu 23 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Pracodawcy na otwartym rynku pracy jednak nie będą musieli zgłaszać faktu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej PIP

Podczas środowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, posłowie zajęli negatywne stanowisko wobec przyjętej przez Senat poprawki do uchwalonej przez Sejm RP w bieżącym roku nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Gospodarcze spowolnienie sprzyja niepełnosprawnym pracownikom

W 2009 r. zatrudnienie osób niepełnosprawnych wzrosło o ponad 40 tys. Ich aktywność zawodowa była najwyższa od czterech lat.
zobacz więcej »


Na wychowawczym nie przysługuje chorobowe

Zasiłek albo wynagrodzenie opiekujący się dzieckiem w czasie takiego urlopu otrzyma tylko wtedy, gdy jego niedyspozycja zdrowotna przeciągnie się na okres, w którym powinien wrócić do pracy.
zobacz więcej »


Urlop ojcowski: najpierw dokumenty, potem wolne na dziecko

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, pracujący ojciec, aby skorzystać z takiego urlopu musi złożyć do pracodawcy pisemny wniosek w terminie nie krótszym niż siedem dni przed rozpoczęciem korzystania z tego wolnego. Jeśli podwładny dopełnił tego obowiązku, szef musi uwzględnić jego pismo.
zobacz więcej »


Choć podwładny nie pracuje, czasami wynagrodzenie mu się należy

Zgodnie z art. 80 k.p. pieniądze przysługują za pracę wykonaną. Za czas nie wykonywania pracy podwładny zachowuje prawo do wynagrodzenia wtedy, gdy przepisy prawa pracy tak stanowią – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nawet 30 tys. grzywny zapłaci ten, kto narusza kodeks pracy

Za popełnienie wykroczenia przeciwko prawom pracownika sprawca ponosi odpowiedzialność. Kara nie zostanie wymierzona firmie, lecz konkretnej osobie fizycznej, która jest winna.
zobacz więcej »


Kiedy trzeba rozwiązać stosunek pracy, aby ZUS przyznał emeryturę

Osoby, które ukończyły powszechny wiek emerytalny i mają ustalone prawo do emerytury, mogą nie tylko kontynuować zatrudnienie, ale również osiągać z tego tytułu (albo innego) przychody w nieograniczonej wysokości. Nie obowiązują ich bowiem wyznaczone przez przepisy progi zarobkowe. ZUS wypłaca im emeryturę w pełnej wysokości, nawet gdy osiągają wysokie przychody – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Resort pracy wesprze osoby z zaburzeniami psychicznymi

3 mln zł przeznaczy w 2010 r. minister pracy i polityki społecznej na realizację zadania „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. O dotacje mogą ubiegać się samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie oraz działające na ich zlecenie organizacje pozarządowe.
zobacz więcej »


Programy: „Komputer dla Homera 2003”, „PEGAZ 2003”, „Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu"

Informacja PFRON z 11 lutego 2010 r.
zobacz więcej »


Kto może liczyć na wypłatę dodatku pielęgnacyjnego     

Uprawnienie do dodatku pielęgnacyjnego określa art. 75 ust. 1 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, według którego dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie uprawnionej do emerytury lub renty, jeżeli osoba ta została uznana za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo ukończyła 75 lat – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Przekazywanie 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów z 9 lutego 2010 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-02-11 11:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.